19. detsember 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Alkoholitarvitamise häire – TAI ootab tervishoiutöötajaid end täiendama

Jane Alop, TAI ekspert.
Foto: TAI
Eestis on hinnanguliselt kolmandik täiskasvanutest alkoholi liigtarvitajad, kirjutab TAI ekspert Jane Alop.

See tähendab, et nad joovad rohkem, kui on madala riskiga tarvitamise piir ehk naised joovad enam kui 5,27 ja mehed enam kui 10,54 liitrit puhast alkoholi aastas. Neist ligikaudu kolmandikul on alkohol juba põhjustanud erinevaid tervisehäireid ja alkoholitarvitamise häirega patsienditest on omakorda umbes kolmandik  alkoholist sõltuvuses.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Kristiina KäitMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 58552330
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708