Violetta Riidas • 21 detsember 2017 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Sõeluuring: kolonoskoopia on peitveretestist efektiivsem

Sooleuuring.  Foto: Scanpix/Caro

Soomes kaalutakse soolevähi sõeluuringu viimist peitveretesti asemel kolonoskoopiapõhiseks.

Soolevähi sõeluuringuid tuleks taasalustada Soomes võimalikult varsti nentis Soome Vähiregistri juht Nea Malila. Sõeluuringuprogrammi taasalustamist pooldab ka Vähiregistri uurijate suve lõpus ajakirjas Journal of Medical Screening avaldatud uuring, mille kohaselt vähendas Soomes peitveretesti sõeluuring otseselt ja kaudselt soolevähki suremust 5%, kirjutas Mediuutset.

Lugemiseks logi sisse või registreeri oma tervishoiutöötaja registrikood alloleval lingil.

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee