10 oktoober 2016 11:31
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Jämesoolevähi sõeluuringu üllatav algus

Foto: ÄP: Andras Kralla

Üllatuseks on soolevähi sõeluuring juba esimeste kuudega välja toonud päris palju peitverele positiivseid analüüse.

Esmaspäeval Vähiliidu korraldatud pressikonverentsil räägiti vähinädala sissejuhatusele iseloomulikult erinevatest vähipaikmetest, kuid rõhuasetusega seedeelundkonna vähile. Üks selline on jäme- ja käärsoolevähk. Esimestel soolevähi sõeluuringu kuudel on tehtud 617 peitvere testi, millest 37 olid positiivse tulemusega. Seega 6% vajas järgmist etappi: sõelkoloskoopiat. Mis on nende tulemusena selgunud, polnud pressikonverentsi ajaks veel teada, histoloogia on veel teadmata. "Ma ei osanud nii suuri numbreid esimestest kuudest oodata," kommenteeris haigekassa juhatuse liige Mari Mathiesen.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee