Imbi Moks: hea töökeskkond loeb palju

LTKH juhatuse esimees Imbi Moks Mustamäe tervisekeskuse avamissündmusel kõnet pidamas.
LTKH juhatuse esimees Imbi Moks Mustamäe tervisekeskuse avamissündmusel kõnet...

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks ütleb, et ehkki vastses tervisekeskuses on suur hulk eriarste peatselt tööl tagasi, näeks ta hea meelega nende hulgas ka naha- ja suguhaiguste arsti. Täna on tema koht veel ainsana vaba.

Sel nädalal pidulikult avatud Mustamäe tervisekeskus on küll ajakohane ja ruumikas, aga ravijärjekordi siiski ei vähenda, kinnitab keskhaigla juht, et arstiabi kättesaadavuse taga on eelkõige teenuste rahastus.

„Teine asi, mida tuleb rõhutada, on personali võimsus – kui palju meil on arste ja kui palju nad jõuavad tööd teha,“ toob haigla juht välja. „Ühel hetkel tuleb piir ette, millest üle arst enam töötada ei jaksa,“ lisab ta. Kui palgaküsimus kõrvale jätta, siis töökeskkonda peab Imbi Moks töötajate motivatsiooni hoidmisel ülioluliseks. Uues keskuses on töötingimusi püütud võimalikult heaks teha, nii, et sellest oleks lisaks töötajatele kasu ka patsientidele.

Ootab arsti tööle

Uues majas on töökoht lisaks paarikümnele perearstile ja hulgale eriarstidele, kes etapiti kõik hoonesse (tagasi) kolima hakkavad. Teiste hulgas alustab tööd uus endokrinoloog. On siiski veel üks eriala, tunnistab haigla juht, kus keskus ootab veel eriarsti tööle. See on naha- ja suguhaiguste valdkond. Läbirääkimisi arsti leidmiseks on küll peetud, kuid siiani ei ole need soovitud tulemust andnud.

Imbi Moks ütleb, et suurimad investeeringud on tervisekeskuses tänaseks kõik tehtud. Väike osa kabinettide sisustusest, näiteks günekoloogilised toolid, tulevad lähipäevil. „Üks suur investeering on röntgeniseade, aga ka see on juba majas sees, ehkki ei hakka päris kohe 1. veebruarist tööle,“ räägib ta. Seadme kiirgusmõõdistused on tehtud, peagi on tulemused teada ja uuendada tuleb ka kiirgustegevusluba.

„Patsiendil on mugav minna siin samas ühest ruumist teise röntgeniuuringut tegema, aga siin lähedal on tegelikult ka Nõmme tervisekeskus ja ka Haaberstis tervisekeskus, kus mõlemas saab vajadusel samuti ka sama uuringu ära teha,“ lisab haigla juht.

Imbi Moks rõhutab tervisekeskuse kontseptsioonist kõneldes perearsti ja eriarsti koostööd, sest meditsiinis ei tegutse ükski eriarst omaette. „Ikka on vaja teise arsti nõuannet, võtta konsultatsiooni, pidada vestlust,“ ütleb ta. Üksteise kõrval töötamine loob need tingimused.

Võimaluste kõrval ka kohustused

Rahaliste kohustuste tekkimisest sellise hoone ehitamisel ja sisseseadmisel mööda ei saa. Tervisekeskuse maksumus on umbes 6 miljonit eurot ja ELi struktuurfondide rahastust saab haigla maksimaalse rahastuse määra. „Seda on 2,8 miljonit eurot ja loodame, et selle ka tõesti kätte saame. Isegi sel juhul tuleb meil endal 3,2 miljonit eurot juurde leida, seega, jah finantskoorem on korralik,“ möönab haigla juht. Võimalus on laenu võtta, jätkab ta, siiani seda võimalust aga kasutatud ei ole.

Mis saab tervisekeskustest peale Tallinna Haigla kerkimist? Imbi Moks ütleb, et Tallinna Haigla moodustab ITK ja LTKH kooslusest ja haiglate üksused liidetakse uue haigla külge. „See on pikemaajalisem küsimus, kui palju eriarste ja teenust siia majja jääb, kui palju liigub ambulatoorset eriarstiabi Tallinna Haigla juurde ja kas seda jääb ka siin pool olevatesse linnaosadesse,“ jätkab ta.

„Lääne-Tallinna Keskhaiglal on palju eraldi ambulatoorseid üksuseid üle linna, sest patsient tahab kodu lähedal arsti juures käia. On tuntav, lisab ta, et elanikkond vananeb ja järjest rohkem on kodulähedast arstiabi vaja."

Lähiaastatel on kavas LTKH Kopli polikliiniku lammutamine ja uue tervisekeskuse esitame selle asemele. Kopli tervisekeskuse valmimise ajaks on esialgselt planeeritud 2020. aasta.

Vaata Mustamäe tervisekeskuse avamispäeva pildigaleriid SIIT.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.