Kümme uut ravimit said Euroopa Komisjonilt müügiloa

Euroopa Komisjonilt said 2017. aasta IV kvartalis müügiloa kümme uut ravimit, neist kuus on vähkkasvajate raviks.

Euroopa Komisjonilt müügiloa saanud uued inimestel kasutatavad ravimid on Bavencio (avelumab)
Dupixent (dupilumab), Fotivda (tivosaniib), Lutathera (luteetsium(177Lu)oksodotreotiid), Rydapt (midostauriin), Tookad (padeliporfiin), Trelegy Ellipta (vilanterool+umeklidiinium+flutikasoonfuroaat) 
Tremfya (guselkumab), Zejula (nirapariib) ja Xermelo (telotristaat).

Bavencio on näidustatud metastaatilise merkelirakk-kartsinoomi monoteraapiaks täiskasvanutel.

Dupixent on näidustatud mõõduka kuni raske atoopilise dermatiidi raviks täiskasvanud patsientidel, kes on süsteemse ravi kandidaadid.

Fotivda on näidustatud täiskasvanutele kaugelearenenud neerurakulise kartsinoomi esmavaliku raviks ja täiskasvanutele, kes ei ole saanud ravi VEGFR ja mTOR signaalraja inhibiitoritega kui haigus progresseerus pärast kaugelearenenud neerurakulise kartsinoomi üht varasemat tsütokiinravi.

Lutathera on näidustatud mitteopereeritavate või metastaatiliste progresseeruvate kõrgelt diferentseerunud (G1 ja G2) somatostatiini retseptoritele postiivsete gastroenteropankreaatiliste neuroendokriinsete kasvajate (GEP-NET-d) raviks täiskasvanutel.

Rydapt on näidustatud:
- esmakordselt diagnoositud ägeda müeloidleukeemia ja FLT3 mutatsiooniga täiskasvanud patsientidele koos standardse daunorubitsiini ja tsütarabiini induktsioonkeemiaraviga ning koos suures annuses tsütarabiini konsolideeriva keemiaraviga, millele täieliku ravivastuse korral järgneb säilitusravi ainult Rydapt’iga;
- monoteraapiana agressiivse süsteemse mastotsütoosi, süsteemse mastotsütoosi ja kaasneva hematoloogilise kasvaja või nuumrakkleukeemia raviks täiskasvanud patsientidele.

Tookad on näidustatud varem ravimata ühepoolse väikese riskiga eesnäärme adenokartsinoomi monoteraapiaks täiskasvanud patsientidel, kelle eeldatav eluiga on => 10 aastat ja
- kliiniline staadium on T1c või T2a,
- Gleasoni skoor on =< 6 ultraheliga juhitud biopsiate põhjal,
- PSA on =< 10 ng/ml,
- 3 positiivset biopsial saadud vähi koetükki, kus vähi koetüki pikkus on kuni 5 mm ühes koetükis VÕI 1…2 positiivset vähi koetükki, kus ühes koetükis on vähiga haaratus => 50% või PSA tihedus on => 0,15 ng/ml/cm3.

Trelegy Ellipta on näidustatud mõõduka kuni raske kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse säilitusraviks täiskasvanutele, kes ei ole saavutanud piisavat ravivastust inhaleeritava kortikosteroidi ja pikatoimelise beeta2-agonisti kombinatsiooniga (toime sümptomite kontrollile vt SPC lõik 5.1).

Tremfya on näidustatud mõõduka kuni raske naastulise psoriaasi raviks täiskasvanutel, kes on süsteemse ravi kandidaadid.

Zejula on näidustatud monoravina plaatinatundliku retsidiveerunud kõrge diferentseerumisastmega seroosse epiteliaalse munasarjavähi, munajuhavähi või primaarse peritoneaalvähi säilitusraviks täiskasvanud patsientidel, kellel on tekkinud (täielik või osaline) ravivastus plaatinapõhisele keemiaravile.

Xermelo kombinatsioonis somatostatiini analoogiga on näidustatud kartsinoidsündroomiga kaasneva kõhulahtisuse raviks täiskasvanutel, kes ei allu piisavalt ravile somatostatiini analoogiga.

Kõik müügiloa saanud ravimid ei pruugi kohe Eestis müügile jõuda, kui on huvi konkreetse ravimi turustamisplaanide osas, tuleks ühendust võtta müügiloa hoidjaga, kontaktide vahendamisel saab ravimiamet abiks olla.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.