Triin Tabur • 1 veebruar 2018 05:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Komisjon: tervisetehnoloogia hindamine vajab ELis rohkem koostööd

Euroopa Komisjon tegi ettepaneku tõhustada ELi liikmesriikide vahelist koostööd tervisetehnoloogia hindamisel.   Foto: Scanpix/ PantherMedia

Euroopa Komisjon tegi eile, 31. jaanuaril ettepaneku tõhustada ELi liikmesriikide vahelist koostööd tervisetehnoloogia hindamisel.

Suurema läbipaistvusega luuakse patsientidele paremad võimalused ja tagatakse neile juurdepääs teabele, mis on seotud neile kasu tuua võiva uue tehnoloogia kliinilise lisaväärtusega. Hindamiste arvu suurendamine võib muuta tõhusad uuenduslikud tervishoiuvahendid patsientidele kiiremini kättesaadavaks.Liikmesriikide ametiasutused aga saavad sel juhul lähtuda riiklikke tervishoiusüsteeme hõlmava poliitika väljatöötamisel usaldusväärsematest tõenditest. Peale selle ei pea tootjad enam eraldi arvesse võtma igas eri riigis kohaldatavat korda.

contentIsAvailabeForDoctorsOnly

Õigus lugeda on arstidel, ämmaemandatel, proviisoritel ja farmatseutidel.

Jaga lugu:
Seotud lood
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee