• 02.02.18, 14:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jämesoolevähil endiselt palju kaugmetasataase

Jämesoolevähi elulemus Eestis paraneb, ent kaugmetastaasidega juhtude osakaal endiselt suur.
Sooleuuringul.
  • Sooleuuringul.
  • Foto: ÄP: Andras Kralla
Sõeluuringu alustamisele eelnenud paari aastakümne jooksul paranes käär- ja pärasoolevähi ehk jämesoolevähi elulemus Eestis märgatavalt, kuid veerand esmasjuhtudest diagnoositakse endiselt IV staadiumis, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) ja Tartu Ülikooli Kliinikumi hiljuti avaldatud uuringust. 

Seotud lood

Uudised
  • 19.01.18, 14:15
Spetsialist: sõeluuringutes võiks osalus olla veelgi suurem
Haigekassa esmatasandi talituse peaspetsialist Made Bambus rõhutab sõeluuringutest kõneldes, et ravikindlustuse pakutud võimalus tuleks kindlasti oma tervise huvides ära kasutada.
Uudised
  • 09.11.17, 15:00
Valvere: võimaluste poolest oleme arenenud riikide tasemel
Reedel, 10. novembril peab Eesti Vähiliit 25. tegutsemisaasta juubelikonverentsi, mille sisu on ennetustöö ja sõeluuringud. Küsisime vähiliidu nõukogu esimehelt onkoloog Vahur Valverelt, mis seisus on onkoloogiline ravi Eestis ja mis roll sellel on vähiliidul.
Uudised
  • 09.02.18, 09:00
Mehed osalesid sõeluuringus aktiivsemalt
2017. aastal osales jämesoolevähi sõeluuringus 17 127 inimest ja avastati mitmeid vähieelseid seisundeid ja ka 50 jämesoole pahaloomulist kasvajat. Mehed osalesid uuringus aktiivsemalt.
Uudised
  • 20.01.18, 07:00
Veri väljaheites: millal on põhjust muretseda?
Ida-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloog Peeter Kõiva tõi haigla sisekliiniku sügiskonverentsil välja, et korduv peitvere test võiks leida 90% jämesoolevähkidest.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele