Vallikivi: selline jultumus on lihtsalt jalustrabav

Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi
Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi

Eesti Perearstide Seltsi president Le Vallikivi leiab, et Viljandi haigla on esmatasandi võimestamiseks mõeldud ressursi väärkasutamise eriti jõhker näide.

Le Vallikivi: HVA haigla ei ole see koht, mille baasilt saab korraldada esmatasandit. Üld-ja eriarstiabi lahususe printsiibi rikkumine tagamaks huvide konflikti vältimist juba eos on olnud algusaegadest üks Eesti meditsiini alustalasid, mis on rakendatud lähtuvalt rahvusvahelisest kogemusest - ja siis äkki ühel päeval selgub, et ühepoolselt need kokkulepped justkui ei kehti. Ja seda tänu sellele, et seal on justkui läbi viidud enneolematu sotsiaal-ja meditsiini integratsiooni pilootprojekt. Mis on alles alguses, mis on ainult piloot, mis koosneb kaheksast üksikust piltide ja nooltega patsiendinarratiivist, mis on osapoolte jaoks senini väga halvasti hoomatavad ja veel halvemini kommunikeeritud. Maakondliku tervisekeskuse mõiste sai ESF I voorust perearstide nõudel välja viidud, kuid teises voorus on ta justkui iseeneslikult tagasi immitsenud, sest ministeeriumile tundub, et nii on parim. Hoolimata sellest, et I voorus sai Viljandi ETTK ESF toetust 1,75 miljonit, hoolimata sellest, et teised osalejad peavad läbima tiheda konkurentsisõela, hoolimata sellest, et teistele on projekti ülemine piirmäär toetuseks 2,9 miljonit 24 nimistu kohta.
Ja siis tuleb hõbekandikul konkurentsivaba 16 miljonit ühele sotsiaalministeeriumi vastutava ametniku poolt kureeritud HVA haigemajale, millel on esmatasandiga sama vähe pistmist nagu põrsal pühapäevakooliga. Selline jultumus on lihtsalt jalustrabav.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.