Karmo: meil on järjekorrad kuni 2 kuud

ITK hooldusravikliiniku juht Eve Karmo
ITK hooldusravikliiniku juht Eve Karmo

Eve Karmo, Ida-Tallinna Keskhaigla õendus- ja hooldusabikliiniku direktor selgitas, kuidas nende kliinikus ennetatakse defitsiidi tingimustes korruptsiooni võimalust. Samuti vastas ta küsimusele, mis aitaks kiiresti olukorda parandada.

Eve Karmo: Ida-Tallinna Keskhaigla õendus- ja hooldusabikliinik pakub õendusabiteenust vastavalt Eesti Haigekassaga sõlmitud lepingu tingimustele ja mahus.

Teenusele pääsemiseks on oluline, et patsiendil oleks õendusabi vajadus, mis on fikseeritud kas eri- või perearsti poolt vormistatud saatekirjas. Otsustavaks teguriks on patsiendi seisund.

Suurem osa meie kliiniku patsientidest saabub meile ravile ITK aktiivravi osakondadest. Järjekord võib ulatuda 1,5-2 kuuni, aga teenusele võtmisel lähtume eelkõige patsiendi seisundist. Olukorra parandamisele ei ole lihtsat lahendust.

Kõige suurem probleem on raskeid kroonilisi haigusi põdevate patsientidega, kelle olukorda ei ole võimalik nimetamisväärselt leevendada ka õendusabis. Paljudes riikides on selliste haigete jaoks rajatud õenduskodud, kus inimene saab oma elu lõpuni olla ja kus talle osutatakse nii tervishoiu- kui ka hooldusteenuseid. Väga keeruline on ka dementsete inimestega.

Enamasti on nendel patsientidel lisaks vaimsetele probleemidele ka hulk kroonilisi haigusi, mida regulaarse ravimite manustamisega on võimalik kontrolli all hoida.

Hooldekodudel ei ole sageli nende patsientide jaoks vajalikke tingimusi ja koolitatud personali. Teisalt kui ka oleks, siis ei jätku omastel sageli raha hooldekodu eest tasumiseks… Kui riiklikul tasemel lahendatakse need probleemid, siis ei oleks ka suuri probleeme õendusabis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.