Haigekassa nõukokku asub Ago Tuuling

TALO juhatuse esimees Ago Tuuling (vasemal).
TALO juhatuse esimees Ago Tuuling (vasemal).

Eelnõu kohaselt nimetatakse Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni TALO juhatuse esimees Ago Tuuling Eesti Haigekassa nõukogu uueks liikmeks.

Eelmine TALO ettepanekul nimetatud haigekassa nõukogu liige Sergei Nazarenko arvati Vabariigi Valitsuse 18. jaanuari 2018. aasta korraldusega nõukogust välja seoses volituste tähtaja lõppemisega.

Valitsuses arutusel olev Eesti Haigekassa seaduse ja ravikindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu seletuskirjas seisab, et Eesti Haigekassa nõukogu liikmete arvu vähendatakse 15-lt 7-le.

Eelnõu sätestab täiendavad nõuded Vabariigi Valitsuse nimetatud nõukogu liikmele, et vähendada Eesti Haigekassa nõukogus huvide konflikti võimalusi.

Eelnõu kohaselt ei või nõukogu liige olla seotud tervishoiuteenuse osutajaga ega ravimi käitlemise tegevusluba omava või meditsiinitehnoloogia tootmise või müümisega tegeleva isikuga.

Samuti ei või isik kuuluda nende tegevusalade esindusorganisatsiooni juhtorganisse ega saada esindusorganisatsioonilt lepingu alusel töö- või teenustasu, mis on seotud esindusorganisatsiooni põhitegevusega või tema huvide esindamisega.

Enne Vabariigi Valitsusele ettepaneku tegemist on ettepaneku tegija kohustatud kontrollima nõukogu liikme vastavust haigekassa seaduses sätestatud nõuetele.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.