Pildid: Kaitseväe meedikud harjutavad suurõppuseks Siil 2018

Kannatanu  sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse suurharjutusel Varblaserünnak
Kannatanu sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse suurharjutusel Varblaserünnak

Esmaspäeval algas Tartus kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse suurharjutus Varblaserünnak 2018, millest võtab osa ligi 150 Eesti ning Taani kaitseväelast ja meedikut.

„Õppuse eesmärgiks on erineva tasandi meditsiiniüksuste koostöö harjutamine ja kuna meil on ka taanlased kohal, siis rahvusvahelise koostöö harjutamine. Koostöö liigub kindlasti paremuse poole, võrreldes eilsega on täna oluliselt parem just kannatanute üleandmine, nende vastuvõtmine ja omavaheline suhtlemine,“ ütles harjutuse üldjuht major Indrek Olveti.

Meditsiiniüksuste koostööharjutusel testitakse traumameeskondade tegutsemist tuvastamaks võimalikke puudujääke väljaõppes, harjutatakse erineva tasandi meditsiiniüksuste vahelist koostööd, rahvusvahelist koostööd ning haavatute evakuatsiooni koordineerimist.

Harjutusel, millega valmistutakse suurõppuseks Siil 2018, osaleb ligi 150 tegevväelast, reservväelast ja ajateenijat kaitseväe ühendatud õppeasutustest, Kuperjanovi jalaväepataljonist, Viru jalaväepataljonist ja 1. jalaväebrigaadi tagalapataljonist ning Taani kaitseväest. Õppus lõppeb neljapäeval. 

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesanne on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärk on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.