Pildid: Kliinikum võttis osa suurõppusest Siil

Suurõppuse Siil raames sai Tartu Ülikooli Kliinikum harjutada kogu haigla, aga eriti EMO toimetulekut masskannatanute situatsioonis.

Laupäeval toimus suurõppuse Siil raames Tartus kriisiõppus Tervex, mille käigus harjutati masskannatanutega olukordade lahendamist. Õppuse tõttu muutus ajutiselt Tartu Ülikooli Kliinikumi EMO asukoht.

Õppuse stsenaariumi järgi toodi kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda Tartu, Võru ja Valga kiirabi ning kaitseväe sõidukitega pea 100 väga erineva raskusastme vigastusega õppuse patsienti.

Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur ütles õppuse eel, et praktiline õppus on vajalik haigla kriisiplaanide testimiseks ja reageerimisvõimekuse hindamiseks. „Küsimus ei ole selles, kas mõni masskannatanutega intsident juhtub, vaid pigem selles, millal see juhtub. Mida paremini oleme sellisteks puhkudeks valmis, seda suurem on võimalus neist olukordadest minimaalsete kadudega välja tulla,“ lisas Siigur.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse ülem-arst kolonelleitnant Ahti Varblane rääkis, et kaitsevägi  valmistub laiapindseks riigikaitseks. „Meie eesmärk on valmistuda kriisiolukorraks, mida loodetavasti kunagi ei tule. Samas aga harjutame, et kui tekib kriis, siis haigla on valmis kriisiga toime tulema. Parim viis selleks on harjutada,“ lisas Varblane. Tema sõnul on  kaitseväes väga hea väljaõppe saanud meedikud, kelle masskannatanute õpe on saadud praktilise kogemusena Afganistanis ning mujal kriisikolletes, kus Eesti on oma võitlejaid saatnud. Õppused on suurepäraseks võimaluseks õpitud teadmisi edasi anda.

Õppusel osales 60 täiendavalt tööle kutsutud kliinikumi töötajat – nii arstid kui õed ning Tartu Ülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengeid. Viimased osalesid õppusel nii haigla abipersonalina kui kannatanute rollis. Tööl olev personal jätkas õppuse ajal tavaülesannete täitmist.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.