Rutiinsel röntgenläbivaatusel avastati kopsu leiomüoomid

Elite erakliiniku naistearst Deniss Sõritsa.
Elite erakliiniku naistearst Deniss Sõritsa.

Eesti naistearst Deniss Sõritsa kirjeldab ajakirjas BMC Medical Genetics ilmunud teadusartiklis 44aastast naispatsienti, kellel avastati rutiinsel röntgenläbivaatusel kopsu leiomüoomid.

Tavaliselt emakas leiduvad müoomisõlmed võivad harvadel juhtudel levida ka teistesse organitesse, kõige sagedamini näiteks kopsudesse.

Antud haigusjuhus kirjeldas Eesti naistearst Deniss Sõritsa 44aastast naispatsienti, kellel avastati rutiinsel röntgenläbivaatusel kopsu leiomüoomid. Eelnevalt olid patsiendi emakast opereeritud müoomisõlmed.

"Püüdsime leida võimalikke geneetilisi seoseid emaka ja kopsu leiomüoomide vahel ja leidsime kopsu leiomüoomides geenimutatsiooni (BMP8B geenis), mis puudus patsiendi veres ja opereeritud emaka müoomisõlmedes," resümeeris Sõritsa.

Arsti sõnul võib see leid võib olla  tulevikus oluline kopsu leiomüoomide diagnostikas.

Haigusjuhu kirjeldus on Deniss Sõritsa poolt avaldatud ajakirjas BMC Medical Genetics. Tervet haigusjuhu kirjeldust saab lugeda SIIN.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.