Kümnes Tallinna ja Harjumaa koolis on HPV vastu vaktsineeritud enam kui 70% 2003. aastal sündinud tüdrukutest.

- Kümnes Tallinna ja Harjumaa koolis on HPV vastu vaktsineeritud enam kui 70% 2003. aastal sündinud tüdrukutest.
- Foto: Scanpix/Reuters
"Kui rääkida sama sihtrühma, ehk vaktsineerimise mõttes sel aastal kõige tundlikuma vanusrühma ehk 2003. aastal sündinute vaktsineerimisest, siis on Tallinnas ja Harjumaal enam kui 70% sihtrühmast vaktsineeritud Rocca al Mare koolis, 21. keskkoolis, Prantsuse Lütseumis, Inglise Kolledžis, Kunstigümnaasiumis, Tõnismäe Reaalkoolis, Mustamäe Reaalgümnaasiumis, Loo Keskkoolis, Euroopakoolis, Karjamaa põhikoolis," tõi terviseameti esindaja Iiris Saluri välja.
Seotud lood
Sellest aastast vaktsineeritakse Eestis HPV vastu 12aastaseid ning esimesel kahel aastal ka 13-14aastaseid tütarlapsi.
Aasta esimese kolme kuuga on riigi pakutud võimalust vaktsineerida end HPV vastu kasutanud 6355 tütarlast ehk 28,5% sihtrühmast.
Võimalust saada HPV-vastane kaitse on kasutanud esimesel poolaastal üle 10 000 tüdruku, mis moodustab 46,6 protsenti kogus sihtrühma tüdrukutest.
Eestis on vähkitekitavate HPV tüüpide levimus Euroopas üks suuremaid, samuti on suremus üks Euroopa suurimaid. Eesti andmete järgi haigestub meil igal aastal emakakaelavähki ligikaudu 170-180 ning haigusesse sureb umbes 70 naist.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.