Kõrgkoolis avatakse terviseteaduse magistriõppekava

Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur kiitis heaks Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli terviseteaduse magistriõppe õppekava.

Terviseteaduse magistriõppekava valmis koostöös Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Tartu Ülikooli, Eesti Õdede Liidu, tööandjate ja vilistlastega. Õppekava eesmärk on luua võimalused teadmiste süvendamiseks terviseteaduses, tagada valmisolek tööks tervishoiuspetsialistina nii interdistsiplinaarses meeskonnas kui iseseisvalt, teha uurimis- ja arendustööd ning jätkata õpinguid doktoriõppes. Esimene vastuvõtt terviseteaduse õppekavale on planeeritud spetsialiseerumisega neljale eriõenduse valdkonnale ning õppima asumise eelduseks on kõrgharidus õe või ämmaemandana.

Kõrgkooli rektori Ülle Ernitsa sõnul on tervishoiukõrgkoolide terviseteaduse magistriõpe oluline võimalus erialaseks kraadiõppeks, eelkõige õdedele ja ämmaemandatele, mis siiani on Eestis puudunud. “Õed on valmis süvendatud, magistritasemel teadmisteks ja oskusteks, millega arendada praktikat ning võtta vastutus tervishoiuteenuse kvaliteedi parendamisel,” ütles Ülle Ernits.

Magistriõppekava hindamiskomisjoni kuulusid Ruud Heijnen (Zuydi Ülikool), Josette Denekens (Antwerpi Ülikool), Margus Viigimaa (Tallinna Tehnikaülikool) ja Samin Sedghi Zadeh (Turini Ülikool) ning Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri (EKKA) kõrghariduse hindamisnõukogu toetas õppekava avamist.

Kõrgkool plaanib magistriõppe vastuvõtu välja kuulutada siis, kui Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri tagasiside on saanud heakskiidu ka Haridus- ja Teadusministeeriumilt ning Eesti Vabariigi Valitsus on andnud kõrgkoolile magistriõppe läbiviimise õiguse. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.