Peedu ülikoolihaiglast: nüüd tuleb ideega edasi minna

PERHi juht Agris Peedu on rahul, et ülikoolihaigla idee on hästi vastu võetud.
PERHi juht Agris Peedu on rahul, et ülikoolihaigla idee on hästi vastu võetud.

Eile, 21. mail kohtusid ühtse ülikoolihaigla idee autorid, et vaadata üle avalikest aruteludest tekkinud küsimused ning varasemalt püstitatud seisukohad.

Regionaalhaiglate koondumise kava üks autoritest Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ütles, et plaani autorid on väga rahul, et  idee on leidnud aktiivset kajastust ning arutelu on alanud. "Oleme tänulikud, et ideed kõrgema etapi haiglate koondumisest Tartu Ülikooli ümber on rohkesti toetatud ja oleme ka saanud lisamõtteid, mida arutada," sõnas Peedu ja lisas, et nüüd tuleb ideega tuleb edasi minna.

"Tänasel kohtumisel arutasime omavahel teemasid laiemalt, mitte üksnes neid teese, mida kajastasime juhtkirjas. Jutuks olid ka küsimused, mis tulid avalikust diskussioonist," avaldas PERHi juht. 

Näiteks arutasid idee autorid järgmisi teemasid:

  • Konkurents: ebaterve konkurents kaob (üleostmised; võidurelvastumine), heas mõttes konkurents jääb – patsientide rahulolu jääb ikka fookusesse.
  • Ravitegevus konsortsiumis: patsientidele peab olema tagatud sarnase kliinilise seisundi juures sarnane ooteaeg, tekib parem patsientide liikumine, ühised üleriigilised tippkonsultandid.
  • Praegu dubleeritakse isegi erinevaid andmebaase ja see peab lõppema; idee loojad näevad, et peaks olema ühtne IT-platvorm.
  • Teadustegevus – praegu on mitu üksust, mis dubleerivad ja on samas erinevas arengufaasis.
  • Diplomieelne õpe peaks senisest enam olema ka Tallinnas, oluline on residentuurikorralduse (Tallinnas on väga hea praktiline pool, aga õppejõude on vähe) ühtne arendamine.
  • Teenuste (administreerimise) optimeerimine, sh hanked, raamatupidamine, personaliarvestus jms.

"Plaanime juba juunikuus uut kohtumist omavahel, seejärel soovime alustada kohtumisi ka erinevate huvigruppidega ja organisatsioonidega," lisas Agris Peedu.

Taustaks:

Kuus Tartu ja Tallinna haiglajuhti käisid Eesti Arsti juhtkirjas välja idee ühendada Tartu Ülikooli Kliinikum, Tallinna Lastehaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla konsortsiumiks, mille tulemusena moodustuks 2025. aastaks ühine ülikoolihaigla linnakutega Tartus ja Tallinnas.

Ühisavalduse koostajate hinnangul oleks ühtne ülikoolihaigla Eestile ainus jätkusuutlik tulevikulahend, mis tagaks konkurentsivõimelise arengu tervishoius, kliinilises õppes ja teadustöös.

Avalduse koostasid Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur, Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu, Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts, Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi juhataja Joel Starkopf, Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse ülemarst ja juhataja ning ka Tartu Ülikooli Kliinikumi kirurgiakliiniku professor Peep Talving, Tartu Ülikooli Kliinikumi närvikliiniku juhataja ja vast valitud uus rektor Toomas Asser.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.