Lember: tudengitel ja teadlastel on ühtsest ülikoolihaiglast vaid võita

Professor Margus Lember
Professor Margus Lember

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaani professor Margus Lemberi sõnul väärib ühisavalduses väljakäidud idee kaalumist, kuid vajab hoolikat läbimõtlemist.

Tegu on optimeerimise ülesandega, sõnas Lember ja lisas, et vastust otsitakse küsimusele, milliseid tegevusi on mõistlik arendada ühes keskuses ja milliseid vastutusvaldkondi jagada.

"Senise konkurentsisuhte asemel oleks nüüd võimalik koondada ressursimahukamad ja harvaesinevate haigustega valdkonnad ühte haiglasse, et vältida asjatut dubleerimist. Ühised kvaliteedistandardid parandaksid haigete käsitlust üle Eesti," ütles ta.

Lemberi sõnul võidaksid ühise ülikoolihaigla loomisest nii teadlased kui ka tudengid.

"Arstiüliõpilastele annab ühine ülikoolihaigla lisavõimalusi Tallinna lastehaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla kasutamisel õppebaasina. Üliõpilased saaksid eri haigusjuhtudega tegeledes suurema kogemuse. Meie teadlaste jaoks kasvab patsientide hulk, keda saaksime teadustöös kasutada. Samuti võiks haiglate ühinemise tulemusena tekkida ühine haiguslugude andmebaas, mis on praegu igal haiglal erinev," rääkis prof Lember.

"Küll aga tuleb silmas pidada, et lahtisi küsimusi on küllaga ja ideele täpsema sisu andmine on veel ees," tõdes dekaan.

Pikemalt TÜ kodulehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.