Sikkut: haiglad peavad ikka ise kvaliteediga tegelema

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut leiab, et tervishoiu kvaliteedi eest vastutavad eelkõige haiglad ja arstid.
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut leiab, et tervishoiu kvaliteedi eest...

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut vastas meedikute kriitikale, et riik pole tervishoiukorralduses olnud piisavalt suutlik.

Arstide ja haiglajuhtide kriiitikale, et riik ei ole tervishoiukorralduses ja selle visiooni kujundamises olnud eriti suutlik, vastas töö- ja tervishoiuminister Riina Sikkut (SDE), et riik saab toetada, kuid mitte arendada ja tõsta taset tervishoiuasutustes.

"Kindlasti riik saab oma rolli parandada, saab kaasata osapooli visiooni loomisesse, aga praegu see, mis puudutab, kuidas residentuuri õpe on korraldatud, kuidas me liigume tõenduspõhise meditsiini poole, kuidas kvaliteeti arendada ja pidevalt tõsta tervishoiuasutustes, siis see tegelikult ei saa olla riigi teha või riigi algatada," ütles Sikkut "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

"Muidugi, eesmärk selleks, et me sinna suunda liikuda tahame, on olemas, aga kuidas seda teha, ongi haiglate, teenuse osutajate enda teha," lisas ta.

Sikkuti sõnul on selles suunas astutud õiged sammud. "Praegu me ei räägi ühest haiglast, me ei räägi maakonnahaiglatest. Me räägime sellest, kuidas õpe ja kliiniline teadustöö Tartu Ülikooli Kliinikumi, PERH-i ja Lastehaigla koostöös lahendada," ütles Sikkut veel.

Kuus Tartu ja Tallinna haiglajuhti käisid teisipäeval välja ambitsioonika idee, millega aastaks 2025 loodaks Eestile üks ühtne ülikoolihaigla, millel on kaks linnakut: Tartus ja Tallinnas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.