Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Jesse: lisaraha otsus jäi väga hiljaks
Asekantsler Maris Jesse hinnangul kipuvad maakonnahaiglatest erialad ära kaduma, kuna kohapeal pole arsti.
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse
Foto: Raul Mee / Äripaev
Haigekassa kahe aasta tagune plaan lubada igas maakonnahaiglas vaid kaheksat põhieriala oli vale, ütleb sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse Postimehele antud intervjuus.
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri Maris Jesse sõnul eeldab digiandmete kogumiselt nende analüüsimisele ja patsiendikesksete lahenduste arendamisele edasi liikumine raviasutuste huvi raviprotsesse muuta.
Sotsiaalministeerium ei kaalu HPV-vaktsiini immuniseerimiskavast eemaldamist, sest nii jääksid tuhanded noored naised ilma võimalusest kaitsta end emakakaelavähki tekitava viiruse eest, kinnitab ministeeriumi asekantsler Maris Jesse.
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse tõi erinevaid tervisevaldkonnas pooleli olevaid projekte kommenteerides välja kogemustest õppimise vajadust.
Riigikogus oli täna esimesel lugemisel 2019. aasta riigieelarve seaduse eelnõu. Eelnõu kohaselt on haigekassa eelarves järgmisel aastal ette nähtud lisaraha 180 miljonit eurot.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.