Tervishoiuteenuste loetelu muutmine võib sageneda

Valitsus arutab tänasel istungil määruse eelnõu, millega nähakse ette tervishoiuteenuste loetelu komisjoni moodustamine ja töökord ning antakse haigekassale võimalus esitada sotsiaalministeeriumile taotlusi tervishoiuteenuste loetelu muutmiseks sagedamini kui kord aastas.

Eelnõu on vajalik ravikindlustuse seaduse muudatuse rakendamiseks, mille kohaselt moodustatakse Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelu muutmiseks nõuandev komisjon ja nähakse ette selle töökord.

Kehtiva korra kohaselt vaatab tervishoiuteenuste loetelu muudatusi üle ja esitab tervishoiuteenuste loetelu eelnõu nõukogule haigekassa juhatus. Eelnõu kohaselt nähakse aga ette tervishoiuteenuste loetelu komisjoni moodustamine ja töökord, komisjoni koosseis, selle õigused ja kohustused, töökorraldus, komisjoni koosoleku korraldus ning komisjoni tegevuse rahastamine. Komisjoni ülesanne on anda haigekassa juhatusele arvamus tervishoiuteenuste loetelu täiendamise ja muutmise kohta. Komisjoni kuulub 13 liiget ning see on moodustatud sotsiaalministeeriumi, Eesti Haiglate Liidu, Eesti Perearstide Seltsi, Eesti Õdede Liidu, Eesti Puuetega Inimeste Koja, Tartu Ülikooli, terviseameti ja haigekassa töötajatest. Komisjoni tööd korraldab haigekassa. Eelnõu ettevalmistamisel vaadati kehtiv kord tervikuna üle ja kaasajastati praegust reglementi. 

Samuti soovitakse muuta tervishoiuteenuste loetelu taotluste menetlusprotsessi. Kehtiva korra kohaselt esitab haigekassa sotsiaalministeeriumile tervishoiuteenuste loetelu muutmiseks esitatud taotlused üks kord aastas. Samas võib tekkida vajadus esitada taotlusi hindamiseks ka sagedamini, seetõttu nähakse ette taotluste esitamine vähemalt üks kord kalendriaastas.

Muudatuste eesmärk on parandada menetlustoimingute kvaliteeti ning vähendada protsessiga seotud osapoolte halduskoormust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.