EMA andis heakskiidu 16 ravimile

Euroopa Ravimiameti (EMA) Inimravimite Komitee (CHMP) kiitis 2018. aasta juulikuu koosolekul heaks 16 ravimit, sealhulgas kaks harva kasutatavat ravimit.

Heakskiidu saanud ravimite seas oli kaks harvikravimit - Onpattro (patisiran) ning Symkevi (tezacaftor / ivacaftor) ja kaks pediaatrias kasutatavat ravimit - Kigabeq (vigabatrin) ja Slenyto (melatonin).

Samuti sai heakskiidu antibakteriaalne ravim Xerava (eravacycline) ning mõõduka kuni raske naastulise psoriaasi raviks mõeldud Ilumetri (tildrakizumab).

Müügiluba soovitati anda neljale vähivastasele ravimile: Braftovi (encorafenib) ja Mektovi (binimetinib), mida kasutatakse kombinatsioonis melanoomi ravis, Imfinzi (durvalumab), mida kasutatakse kopsuvähi ravis ja Verzenios (abemaciclib), mis on rinnavähi ravim.

Komiteelt sai heakskiidu kolm biosimilari: Hulio (adalimumab), Pelgraz (pegfilgrastim) ja Udenyca (pegfilgrastim) ning kolm geneerilist ravimit: Deferiprone Lipomed (deferiprone), Gefitinib Mylan ja Lenalidomide Accord (lenalidomide).

Loe lähemalt siit.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.