Toomas Kariis: Tõotab tulla töine viisaastak!

Dr Toomas Kariis asub 2019 jaanuaris tööle IVKH ülemarstina.
Dr Toomas Kariis asub 2019 jaanuaris tööle IVKH ülemarstina.

Ida-Tallinna Keskhaigla diagnostikakliiniku juhataja, gastroenteroloog Toomas Kariis alustab tuleva aasta algul tööd Ida-Viru Keskhaigla ülemarstina.

Toomas Kariisi teenistuse algus Ida-Viru Keskhaiglas (IVKH) on seotud eelmise juhatuse liikme volituste lõppemisega ja esialgse leppe kohaselt alustab ta uues ametis tööd 14. jaanuaril 2019. aastal.

Mis põhjusel Te sellise töise muudatuse kasuks olete otsustanud?

Minu jaoks on tegemist väljakutsega, mis annab mulle võimaluse areneda ja ka ise rohkem panustada tervishoiukorraldusse – juhi töö on raske, aga  minu jaoks ka omamoodi huvitav.  Suhtun ülemarsti ametisse väga tõsiselt ja lihtsaks tööks juhatuse liikme ametit ma küll ei pea. Tõotab tulla töine viisaastak!

Tähendab IVKHsse tööle siirdumine, et igasugune töine suhe Ida-Tallinna Keskhaiglaga saab täielikult läbi? Või jätkate mingi koormusega siiski arstina Tallinnas?

Kindlasti ei saa läbi töine suhe Tallinna Haiglaga. Minu ettekujutus tervishoiuteenuse patsiendikesksest arengust lähtub eesmärgist, et Eesti Haigekassa tellitud tervishoiuvõrk toimib nii, et inimestele võimaldatakse sarnane arstiabi tase sõltumata nende elukohast. Kui kohapealne meditsiinivõimekus ammendub, tuleb rakendada haigete teenistusse Eesti muu raviressurss, mis on olemas ja kättesaadav.

Näiteks Valga meestele öelda, et sõidutage oma naised  Tartu sünnitusmajja, ei ole korralduslikult hooliv. Hoopis kindlamini tunneksid mehed end siis, kui nad saavad "mure" Valga Haigla uksest sisse veeretada ja edasiste sündmuste käigu eest seisab hea juba haigla. See, et kodutee võib olla pikk, on suure õnne valguses täpes.

Näen kõiki raviasutusi IVKH võimalike koostööpartneritena. Ka täna liiguvad Ida-Viru haiged teistesse raviasutustesse, sh Tallinna, ja mul pole küll plaanis selle vastu võidelda muul moel kui kohapealsete jõududega arstiabi kättesaadavuse ja usaldusväärsuse nimel pingutades.

Gastroenteroloogina praktiseerimist uus töökoht ei keela ja kavatsen erialase kvalifikatsiooni säilitamiseks kindlasti aega võtta, aga kuidas täpsemalt, näitab aeg.

Lahkute Te sellega seoses ka Tallinna Arstide Liidust?

Olen Eesti Nooremarstide Ühenduse, Eesti Arstide Liidu ja Tallinna Arstide Liidu töösse aastate jooksul pannud palju energiat  ning teisalt on see olnud ka minu õppimise ja arenemise kohaks. Kui ma ei saa panustada enam oma aktiivse osalemisega, siis liikmemaksuga ikka. Ehk Tallinna Arstide Liidust välja astumise mõtet mul küll ei ole.

Kui tooksite välja 3-4 peamist väljakutset IVKHs uue ametis tööle asudes, mis need oleksid? Kas väljakutsete kõrval on ka olulisi võimalusi, mida Tallinnas näiteks ei ole praegu?

Minu otsus on  minu lähedaste ja  toetajatega läbi arutatud. Neid tahke, mis mõjutasid otsust ühes või teises suunas, oli üsna palju kuni selleni, et Eesti 100 ei ole iseenesestmõistetav, vaid igapäevane töö ja pingutus. On kergemaid ja raskemaid valikuid. Näen selles ametis võimalust end realiseerida ja arendada juhina.

Ma olen eriarstina, gastroenteroloogina puutunud kokku selle haigla töötajatega ja kogenud IVKH personali hoolivust, pühendumust; haigla ravikeskkond on osaliselt juba kaasajastatud ning ka see protsess jätkub; piirkonnas suurusega ca 200 000 inimest on abiotsivaid kannatlikke inimesi ... Järelikult on kellega, kus ja mida teha.  

Aga lõpuks on tegemist vaid ühe juhi tähtajaliste volituste lõppemisega ja ametikoha edasiandmisega järgmisele. Konkurss on läbi ja otsustajad oma valikud teinud.

Mul on au jätkata seda tööd, mida on teinud doktor Kaljo Mitt ja doktor Aime Keis Ida-Viru Keskhaigla arendamisel ja Eesti elanike terviseabi tagamiseks ning võimalus teha seda kõrvuti kogenud juhi ja juhatuse esimehe Tarmo Bakleri ning samuti uue juhatuse liikme, haldusjuhi Tarmo Tohveriga.  

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.