E-teenuste asekantslerina alustab Kalle Killar

E-tervise asekantsler Kalle Killar.
E-tervise asekantsler Kalle Killar.

Ministrid Kaia Iva ja Riina Sikkut kinnitasid sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsleriks Kalle Killari.

Kalle Killar on 2015. aastast juhtinud ministeeriumi strateegia ja eelarve osakonda.

Tulevase asekantlseri sõnul on tema olulisim väljakutse muuta tervishoiu, sotsiaal- ja töövaldkonna e-teenused paremini koostoimivaks ning tulemuslikumaks.

"Riigi teenused, olgu need tervise-, sotsiaal- või töövaldkonnast, peavad saama inimkesksed ja tulemuslikud. Pikatoimelisi ja ebamugavaid e-lahendusi me endale lubada ei saa, seepärast on minu suurim väljakutse luua kõigi sotsiaalministeeriumi valdkondade teenustest kasutajasõbralike ja tõhusate lahenduste võrgustik," ütles tuleval esmaspäeval e-teenuste ja innovatsiooni asekantslerina alustav Kalle Killar.

"Vananeva rahvastikuga ühiskonnas muutuvad nii inimeste vajadused kui kasvab rahaline surve erinevatele teenustele. Just e-teenustes peitub võti, kuidas saame erinevatel tasanditel teha teenused kättesaadavaks ja nende kasutamise võimalikult lihtsaks," lisas ta.

Riigisekretär kuulutas selle aasta 21. mail välja konkursi sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsleri ametikoha täitmiseks. Konkursile esitas oma kandidatuuri kuus isikut. 

Seni e-teenuste asekantslerina töötanud Ain Aaviksoo lahkus ametist selle aasta aprilli alguses ja asus tööle erakindlustusseltsis.

Kes on Kalle Killar:

  • Ta on varem töötanud rahandusministeeriumis, kus ta kokku üheksa aasta jooksul tegeles välisfinantseerimise ning riigieelarve küsimustega, sh aastatel 2008 ja 2009 välissuhete ja arenduse asekantslerina.
  • Aastatel 2009–2013 töötas Kalle Killar Suurbritannias Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (The European Bank for Reconstruction and Development) asedirektorina.
  • Varem on ta juhtinud PRIA (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti) siseauditi osakonda ning töötanud Euroopa Komisjonis põllumajanduse direktoraadis.
  • Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.