Kai Noor kaotab haigekassa lepingu

Kai Noor
Kai Noor

Dr. Kai Noor Silmakabinet OÜ ei osutunud riigihankel edukaks, mistõttu lõppeb peatselt Eesti Haigekassa ja Silmakabineti vahel sõlmitud ravi rahastamise leping, mis on kehtiv olnud alates 1999. aastast.

Tänavu mais kuulutas haigekassa välja eriarstiabi teenuste riigihanke, mis nägi ette, et pakkujad pakuvad teenustele kogu lepinguperioodiks haigekassa tervishoiuteenuste loetelus sätestatud piirhinnast madalamat hinda. Piirhindadest koos koefitsientidega madalamat hinda kui 15% ehk koefitsienti alla 0,85 ei tohtinud pakkuda. Samas nähti ette, et iga protsent, mille võrra pakutakse madalamat hinda, omab kaheprotsendilist kasvavat mõju lõpptulemusele.

Dr Kai Noor Silmakabinet OÜ-l ei olnud majanduslikel põhjustel võimalik esitada eriarstiabi riigihankesse pakkumust ca 15% odavamalt haigekassa enda kulupõhistest hindadest ning  hankel edukaks saada. Majanduslikud põhjused olid Kai Noore selgituste kohaselt tingitud meditsiinilise võimekuse tagamiseks tehtud olulistest investeeringutest kaasaegsesse kõrgtehnoloogilisse tehnikasse. Selleks investeeriti põhivarasse 2,5 miljonit eurot, samuti investeeriti kvalifitseeritud oma ala tippspetsialistidesse.

Kuna Silmakabinet ei osutunud hankel edukaks, lõpeb peatselt Eesti Haigekassa ja Silmakabineti vahel sõlmitud ravi rahastamise leping, mis on kehtiv olnud alates 1999. aastast.

Silmakabinetil on hetkeseisuga ca 58 000 klienti, sh 16 700 alaealist patsienti, kellest kolmandiku moodustavad kroonilised patsiendid.

Haigekassa jätkab sama arvu teenusepakkujatega

Haigekassa kommenteeris, et nende eesmärk on eriarstiabi hankega osta erasektorist teenust, mis võimaldab inimestel lisaks suurhaiglatele saada eriarstiabi ka erakliinikutes. Haigekassa partnerihalduse osakonna juhataja Marko Tähnas ütles, et viimasel kolmel aastal on Tallinnas haigekassa lepingut omanud neli silmahaiguste ravi ehk oftalmoloogiaga tegelevat suurkliinikut. „Neist kaks ehk Nõmme Silmakeskus ja Silmaarst Krista Turman jätkavad teenuse pakkumist ka edaspidi. Neile lisandub kaks uut silmakabinetti ehk OÜ Sillamäe Tervisekeskus ja SA Albinea ehk haigekassa jätkab koostööd sama arvu teenusepakkujaga,“ selgitas Tähnas.

Dr Kai Noor Silmakabinet OÜ, kes varasemalt haigekassa lepingut omas, ei osutunud Tähnase sõnul tõepoolest hanke võitjaks. „Kuid kõik patsiendid, kes on end 30. septembri seisuga dr Kai Noore juurde aja kirja pannud, saavad tema juurde minna ja haigekassa tasub ettevõttele vastavalt lepingule raviarved. Ehk keegi kindlasti arstiabita ei jää,“ kinnitas Tähnas.

Silmahaiguste ehk oftalmoloogia erialal oli Harjumaal Eesti Haigekassa eriarstiabihankes soovijaid 11, kes kandideerisid 57 520 ravijuhule.  

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.