• 03.10.18, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Margus Lember: arsti keeleoskuses järeleandmisi lubada ei saa

Kolmandatest riikidest saabuvate arstide tööle rakendamist puudutavate küsimuste lahendamiseks kaasas Tartu Ülikool arstide koolitajad naaberriikidest.
Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember.
  • Meditsiiniteaduste valdkonna dekaan professor Margus Lember.
  • Foto: Scanpix/PM
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond oli kutsunud reedeks, 28. septembriks Tartusse Balti riikides arste õpetavate ülikoolide residentuuriprodekaanid, et üheskoos arutada kolmandatest riikidest pärit arstide hindamist.

Seotud lood

Uudised
  • 17.01.18, 12:45
Margus Lember: välisarstide vastu olla ei saa
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaani professor Margus Lemberi sõnul on hea, et riik välisarstide Eestisse tööle asumise valdkonda korrastada püüab.
Uudised
  • 26.04.18, 12:30
Valitsus täpsustas nõudeid 3. riikidest pärit arstidele
Edaspidi tuleb kõigil välisarstidel läbida Eestis enne tööle asumist tööpraktika, sooritada teooriaeksam ning esitada eesti keele oskust või keeleõpinguid tõendav dokument.
Uudised
  • 10.09.18, 08:00
Prof Lember: õppekohad täideti parimatega
Sel õppeaastal alustas meditsiiniteaduste valdkonnas 463 uut üliõpilast ja 150 residenti.
Uudised
  • 16.10.18, 08:00
Ülikool soovib meditsiiniuuringute nõukogu loomist
TÜ meditsiiniteaduste valdkond on teinud ettepaneku moodustada sotsiaalministeeriumi juurde Eesti meditsiiniuuringute nõukogu.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele