• 10.10.18, 13:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Doktoritöö jõudis jälile 13 infarktiohus eestlasele

Geenivaramu asedirektori Tõnu Esko uurimisrühma doktorant Maris Alver analüüsis geenidoonorite andmeid, et leida vere liigset kolesteroolisisaldust põhjustavat haruldast geenivarianti.
Vereanalüüs.
  • Vereanalüüs.
  • Foto: Veiko Tõkman / ÄP
Nii leidis ta 13 inimest, kellel selline variant esines ja kes ise ei olnud veel oma probleemist teadlikud, kirjutas ERRi Novaatori portaal.

Seotud lood

Arvamused
  • 03.09.18, 08:00
Padrik: Kuidas kasutada geenivaramu andmeid?
Minu arvamus on, et geeniandmete interpretatsioon ja tervisemeetmete tagasiside geenidoonoritele peab muutuma tervishoiuteenuseks, kirjutab onkoloog Peeter Padrik.
Uudised
  • 28.09.18, 11:30
Geeniproovide kogumise tempo tõuseb
Vereproovide kogumise tempo projekti raames, millega soovitakse Eesti geenivaramusse koguda 2018. aastal kuni 100 000 inimese andmed, järjest tõuseb, kinnitas geeniteadlane Lili Milani.
Uudised
  • 12.04.18, 08:00
Viigimaa pärast suurt kongressi: kõik oli ülivõrdes!
Kardioloog professor Margus Viigimaa sõnu oli eelmisel nädalavahetusel Balti VII Ateroskleroosi Kongressil räägitu ülivõrdes ja temagi jaoks oli palju uut ja huvitavat. Esitasime professorile 6 küsimust.
Uudised
  • 28.03.18, 08:00
Perekondlik hüperkolesteroleemia on aladiagnoositud
Järgmisel nädalal toimuva Balti VII Ateroskleroosi Kongressi raames saadavad korraldajad kolme riigi juhtidele tähtsa dokumendi: perekondliku hüperkolesteroleemia diagnoosimise ja ravi parandamise kutse. Kongressi korraldaja professor Margus Viigimaa selgitab.
Töökuulutused
  • 14.05.25, 15:06
Ootame Meliva kliinikutesse HAMBAARSTE
Meliva hambakliinikud Tallinnas, Sakus Pärnus ja Kuressaares ootavad oma kollektiivi hambaarste!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele