Maris Jesse: eelistama peaks perearste

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse saatis täna pöördumise gripivaktsiini defitsiidi asjus turuosalistele, milles rõhutab, et vaktsiinipartiisid ei tohi kinni hoida kampaaniate jaoks, vaid eelistama peaks perearste.

Maris Jesse pöördumine on adresseeritud Apteekide Ühendusele (teeb praegu kuuajalist kampaaniat, mille käigus vaktsineeritakse inimesi teatud apteekides), ravimiameti ja terviseameti esindajatele.

Jesse kirjutas, et apteekide algatatud pilootprojekti eesmärk oli pakkuda täiendavat võimalust vaktsineerimiseks gripi vastu, lisaks perearstide ja teiste tervishoiutöötajate tehtavale. "Eile õhtul selgus, et perearstidel on raskusi gripivaktsiinide juurdetellimisega, mis seab riski alla vaktsineerimise perearstide poolt, sh riskigruppide vaktsineerimise," kirjutas ta.

"Palun teil tungivalt prioritiseerida vaktsiinide müümisel perearstide tellimusi ja juhul kui vaktsiinid on ladudest lõppenud, vabastada apteekide pinnal läbiviidavaks vaktsineerimiseks reserveeritud vaktsiinid perearstide tellimuste täitmiseks ja lühendada sellevõrra apteekides läbiviidavat projekti," lisas Jesse. Sama kirja saavad Jesselt pilootprojekti kaasatud tervishoiuteenuse osutajad, kelle kaudu pilootprojekti tellimuslehed tehakse.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.