Neljavalentne gripivaktsiin on juba otsakorral

Gripihooaja alguseks on tekkinud tarnehäire neljavalentse gripivaktsiini VaxigripTetraga, teatas üks Tallinna perearst, kes oma keskusse seda vaktsiini juurde soovis. Hulgiladudest ongi vaktsiin ära müüdud.

Info neljavalentse vaktsiini defitsiidist liigub juba ka perearstide juhatuse siselistis ja arstid on murelikud.

Ehkki ravimiinfo.ee järgi on neljavalentset veel müügil üle Eesti ligi 200 apteegis, siis seegi info võib muutuda, kuna apteekidest tuleb info värskendus iga päev eri kellaaegadel süsteemi.

Perearstidele antud info järgi olevat lähinädalatel tulemas Rootsist kohaliku pakendiga mõningane kogus. Sanofi Pasteuri vaktsiinivaldkonna juht Tanel Väli ütles, et nad tõesti soovivad just Rootsist kui suurest riigist teatud hulka lisavaktsiine Eestisse saada, koostöös ravimiametiga sellega praegu tegeldakse (pakendid oleksid rootsikeelsed, toim) ja selgus saabub umbes nädala jooksul. "Kui sealt ei saa, siis eriti muid kiireid variante ei ole, sest kogu Euroopa on suures defitsiidis," lisas ta. Võib olla õnnestuks tema sõnul oktoobri lõpus-novembri alguses mingi kogus saada ka kusagilt mujalt, kuid siis on kõige õigem vaktsineerimise aeg läbi.

Väli lisas, et Eestisse sooviti 100 000 vaktsiinidoosi, kuid saadi 65 000, nagu ka mullu. Erinevus mullusega oli aga see, et hulgiladudest osteti vaktsiin edasi paari-kolme nädalaga. Möödunud aastal püsisid vaktsiinid kauem hulgilaos. Väli lisas, et tema teada järgmisel aastal olukord paraneb, kuna siis on ka konkurent tulemas oma neljavalentse vaktsiiniga Eestisse.

Eile algas kuu aega kestev kampaania, kus inimesi kutsuti apteekidesse gripisüsti saama. Seetõttu on segaduses ka apteekrid, kuna neljavalentset vaktsiini ei pruugi kõigile jaguda. Apteekide Ühenduse juhatuse liige Kristiina Sepp kinnitas infot ja ütles, et probleemi lahendusega tegeleb vaktsiini esindaja Sanofi. "Õnneks on kolmevalentne ikkagi olemas," lisas ta. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.