Apteekrid: keegi ei jää reformi tõttu ravimiteta

Apteegis. Foto on illustreeriv.
Apteegis. Foto on illustreeriv.

Apteekrid kinnitavad, et ükski patsient ei jää ravita ja apteegiteenus on kõigile tagatud ka tulevikus pärast juulit 2019 ja aprilli 2020.

Eesti Apteekrite Liit ja Eesti Proviisorite Koda kinnitavad avalikus kirjas, et apteegireformi eesmärk on rahva tervise kaitse ning reform on vajalik ja põhjendatud. 

"Me ei ole nõus patsientide ja avalikkuse eksitamisega, justkui kaoksid paljudes Eesti piirkondades apteegid täiesti ja inimesed jääksid ravimiteta," seisab teates. Lisatakse, et proviisorid on valmis vajalikes kohtades apteegiteenusega jätkama ja tagama kvaliteetse apteegiteenuse üle Eesti.

Kirjas rõhutatakse, et apteegireform apteegiteenuse paremaks korraldamiseks ja rahvatervise kaitseks on äärmiselt oluline meede. "Apteekide omandipiirang on kõige vähem asutamisvabadust piirav meede," leiavad kahe organisatsiooni esindajad. "Selle ülevõtmisega astume taas lähemale euroopalikule apteegikorraldusele, et tagada elanikkonna kindel ja kvaliteetne ravimitega varustamine," lisavad nad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.