Hambaarstide postkastid on pakkumisi täis

Kaarli Hamba­polikliiniku hambaarst Natalja Velikanova teeb patsiendile juureravi.
Kaarli Hamba­polikliiniku hambaarst Natalja Velikanova teeb patsiendile...

Äripäeva palga edetabelis on suurtest hambaravikliinikutest üks parimaid palgamaksjaid Kaarli Hambapolikliinik.

Polikliinik maksis eelmisel aastal oma töötajatele keskmiselt 2623 eurot kuus. Hambaarstide keskmine brutokuupalk oli tänavu märtsis 2126 eurot, aasta varem 1926 eurot, kirjutas Äripäev eriväljaandes "500 parimat palgamaksjat".

"Kõikidel arstidel on meiliboksis kutsed: tulge meile, maksame nii palju. On täiesti tuntav palgasurve, mida kõikide muude teguritega peab tasakaalustama: keskkond ja töötingimused ja kõik muu, mis arste meil hoiavad, sest mujal on see palgaprotsent parem," rääkis Kaarli Hambapolikliiniku juht Piret Uudeküll.

Hambaravikliinikutel läheb hästi, sest riigi üldine palgatase on kõrge. "Kui kaubanduskeskuste parklad on täis, jääb sealt midagi üle ka hambaravi jaoks," märkis ta.

Ettevõtte edukust näitab ka hiljutine omanikuvahetus: nende poole pöördus ostusooviga Baltikumi erakapitali investeerimisfirmal BaltCap. Uueks omanikuks saab BaltCapile kuuluv DenCap Investeeringud, tehinguga koonduvad ühte ettevõtete gruppi Kaarli Hambapolikliinik ja Unimed Kliinikud. "Ju me oleme atraktiivne pruut," sõnas Uudeküll.

Palk sõltub tööviljakusest

Uudeküll ütles, et hambaarstide kõrges palgatasemes peitubki aktiivsem hambakliiniku külastamine. "Meil on oma palgasüsteem, mis on arstide jaoks motiveeriv ja toimiv," ütles Uudeküll, et neil ei tõuse palgad rutiinist, vaid koos tööviljakusega.

Uudekülli sõnul ei muutu praegune palgatase enam kardinaalselt, sest arstid lõpmatuseni rohkem patsiente vastu võtta ei saa.

Eelmise aasta palgatõusus peegeldub ka arstide liikumine: juurde tuli spetsialiste, kelle töö on kallim, ning noored tohtrid on muutunud kiiremaks ja suudavad ühe patsiendi asemel võtta tunnis vastu kaks patsienti.

Palgatõusule pole sein tema hinnangul siiski täielikult ette tulnud."Arstide oskused, abivahendid, tarvikud lähevad paremaks, saab teha oma tööd kiiremini ja paremini," lausus ta.

Suures kliinikus arstil lihtsam teenida

Suures kliinikus on Uudekülli hinnangul lihtsam, kuna hambaarstide palga suurus sõltub nende vastu võetud patsientide arvust. Suuremas kliinikus pakutakse arstile töövahendite kõrval kõiki tugiteenuseid, et ta saaks oma tööle keskenduda ega peaks muretsema näiteks patsientide registreerimise ja aruandluse üle, nagu väiksemates kliinikutes. "Sul ei ole muresid materjaliga, sul ei ole muresid, kuidas masin töötab, sa saad lihtsalt teha oma tööd. Koostöö on see, mis annab arstile töörahu ja võimalusi teha head tööd," leidis ta.

Kui tööandjal on hea maine, on tema sõnul lihtne uusi töötajaid leida. Leitud töötajate hoidmiseks on tema meelest oluline ära kuulata, millised on töötajate soovid ja vajadused. "Saame olla toeks, olla noortele mentoriks," ütles ta ja lisas, et suurema kliiniku eelisena saab alati minna vanema kolleegi käest abi küsima.

TOP 5 palgamaksjad hambaravis

Koht 2018 üldises TOPis  Keskmine brutopalk per töötaja  Töötajate arv 2017  Keskmine brutopalk per töötaja 2016 Töötajate arv 2016   Brutopalga kasv % Asutuse nimi 
88   3 091  24  3 034   24  1,88 Ode AS
 133  2 848  10  2 639   9  7,92 Uku Hambaravi OÜ
 158  2 746  41  2 394   39  14,71 Kliinik32 OÜ
 203  2 623  149  2 298   157  14,13 Kaarli Hambapolikliinik OÜ
 342  2 293   157  2 726  136  -15,89  Unimed Kliinikud OÜ
             

 

Lisa kommentaar

  • Kristel Härma
    kristel.harma@aripaev.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.