Haigekassa rolli lepingute suunamisel tuleb kärpida

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Martin Helme
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Martin Helme

Inimestele tuleb luua valikuvabadus arstide ja haiglate vahel, mis tähendab, et haigekassa rolli lepingute suunamisel tuleb jõuliselt kärpida, kirjutab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Martin Helme.

Meditsiiniuudised küsis erakondade esindajatelt ühe küsimuse: milline on peamine muudatus, mida Eesti tervishoid vajab? Alljärgnevalt Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esindaja vastus.

EKRE keskne lubadus meditsiinis on kaotada ära ravijärjekorrad. Selleks plaanime võtta haigekassa kuludest välja kapitaliinvesteeringud, mis säästab väga tõsise summa. Samuti plaanime haiguspäevade hüvitamise tõsta haigekassast töötukassasse, mille tulemusel vabaneb raviks väga suur summa raha.

Peame oluliseks ka säilitada arstiabi kättesaadavus väiksemates kohtades. Lisaks soovime panna rõhku sellele, et patsientidel tekib suurem valikuvabadus arstide ja haiglate vahel, mis tähendab, et haigekassa rolli lepingute suunamisel tuleb jõuliselt kärpida. Oleme teinud ka ettepaneku vähendada ravimite ning puuetega inimeste erivahendite puhul käibemaksu nullmäärani.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.