Inimesed peavad mõistma oma vastutust tervise kaitsel

Isamaa tervishoiuprogrammi juhi Georg Männik
Isamaa tervishoiuprogrammi juhi Georg Männik

Inimestele lihtsad ja praktilised võimalused oma terviseseisundi hindamiseks ning tegutsemiseks juba enne arsti poole pöördumist, kirjutab Isamaa tervishoiuprogrammi juhi Georg Männik.

Meditsiiniuudised küsis erakondade esindajatelt ühe küsimuse: milline on peamine muudatus, mida Eesti tervishoid vajab? Alljärgnevalt Isamaa esindaja vastus.

Kõige olulisem meie inimeste tervise säilitamisel ja arstiabi osutamisel on see, et inimest ning tema tervist peab käsitlema tervikuna.

Kandvaimaks lüliks peame võimekat esmatasandit. Lisame, et esmatasandi kõige tähtsam ootus on hoida oma patsiendid tervetena. Aga see on võimalik siis, kui inimesed ise mõistavad isiklikku vastutust oma tervise kaitsel, on selleks motiveeritud ja oskavad võtta vastu asjakohaseid terviseotsuseid.

Informeeritus ja teadlikkus tähendavad seda, et peame andma inimestele lihtsad ja praktilised võimalused oma terviseseisundi hindamiseks ning tegutsemiseks juba enne arsti poole pöördumist.

Inimest motiveeriks ka see, kui tal on võimalus tulumaksueelselt koguda raha endale või pereliikmetele terviseteenuste ostmiseks.

Tervishoius, kus liigub suur rahaline ressurss, peaksid toimima samasugused lepingulised suhted nagu see toimib kogu ühiskonnas. Seega, eelnimetatud vastutused ja kohustused peaksid olema sõnastatud inimeste ning perearstidevahelises koostöölepingus. Vastavad juhendid ja teadmised on juba täna olemas - neile oleks vaja anda õige koht üldises tervisepoliitikas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.