Täna lehes: mida toob aasta 2019?

Tänasest Meditsiiniuudiste paberlehest saab lugeda konverentsil Meditsiin 2019 peetud ettekannete kokkuvõtteid.

Poliitikute vestlusring: 8 erakonna esindajad räägivad oma tervishoiupoliitilistest seisukohtadest enne märtsi riigikogu valimisi.

Arstide liidu president Jaan Sütt arutleb praktilisi arstitööga seotud probleeme ja vaatab teemat ka laiemalt.

Hiiumaa haigla uutmoodi rahastuse eesmärk on tagada püsiv valmisolek sõltumata kõikuvast vajadusest, ütleb PERHi projektijuht Meelis Roosimägi.

Haigekassa juht Rain Laane 2019. aasta plaanidest: ausse nutikad ideed ja ennetavad väärtused!

Maailmas on geeniandmeid piisavalt, aga oskus geeniandmeid kokku panna ja leida, kuidas selle abiga inimese tervist parandada, veel ei ole, tõdeb estPerMed I konsortsiumi, Tartu Ülikooli Kliinikumi/Tartu Ülikooli genoomika instituudi projektijuht Krista Kruuv-Käo.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste tutvustab sotsiaalministeeriumis väljatöötamisel olevat patsiendikindlustuse seadust (PKS), mis peaks jaanuaris jõudma avalikule kooskõlastusringile.

Eesti Perearstide Seltsi president Le Vallikivi toob välja perearstide üheksa suurt soovi.

Ravimite ehtsuse kontrolli süsteemi loomisel on arendamise juurest jõutud juurutamise faasi, räägib haiglaapteekrite seltsi juhatuse esimees Marko Urbala.

Nooremarstide ühenduse juhatuse liige Helen Reim tutvustab residentide seas läbiviidud uuringut residentuuri kvaliteedi kohta.

 

Fookuses: psühhiaatria

Meil on palju järelevalveta lapsi, tõdeb lastepsühhiaater Anne Kleinberg vaimse tervise keskuse juhina.

Fookuses: gastro

Kirurgiline meetod on samuti tõhus uuring näitab, et fundoplikatsioon osutus raskekujulise reflukshaiguse korral tõhusaks.

Fookuses: diabeet

Teadmata II tüüpi diabeedihaigete arv diabeedilapsed on meil kõik üles loetud, aga ei ole täpselt teada, kui palju on Eestis II tüüpi diabeedi haigeid.

Fookuses: süda

Südamepuudulikkus suurendab letaalsete rütmihäirete riski. Äkksurma vältimiseks on oluline rütmihäireid kiiresti fikseerida.

Fookuses: süda

Gripivaktsiin võib päästa südamehaige elu.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.