11. aprillil algab Saaremaal terviseameti ja Põhja-Eesti regionaalhaigla koostöös korraldatav kolmepäevane ja ligi 300 osalejaga meditsiiniõppus MODEX19, mille käigus harjutavad Eesti ja kuue välisriigi vabatahtlikud meedikud suurõnnetuses vigastatud elanike aitamist.
Õppusel osalejad harjutavad nii katastroofipiirkonda saabumist, koostööd vastuvõtva riigiga kui erineva kategooria kannatanute käitlemist ja abistamist. Välihaiglaga meditsiinirühmad on õppusele saatnud nii Austria kui Rumeenia, Eesti koos Saksamaa, Türgi, Ühendkuningriigi ja Itaaliaga harjutavad tegutsemist ühise meditsiinirühmana välihaigla koosseisus. Samuti võtavad õppusest osa Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Kuressaare haigla, Tallinna kiirabi, päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, häirekeskus ning Saaremaa vallavalitsus.
Seotud lood
Ulatuslikud elektri- ja veekatkestused, probleemid küttega, vedelkütuse tarneraskused – need on ohud, mida haiglad üksipäini ära hoida ei saa.
Kui valmis on Eesti tervishoiusüsteem selleks, et tekib ootamatu sõjaolukord või leiab aset kohutav terroriakt? Hädaolukorraks ettevalmistumine on ametnikel ja meedikutel praegu täies hoos.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.