Riigikohus otsustas 8. mail 2019 jätta menetlusse võtmata Terve Pere Apteek OÜ kassatsioonkaebuse ning seega jõustus Ringkonnakohtu 11. detsembri 2018 otsus, mille kohaselt apteegiteenuse osutamisel peab apteegis olema proviisor või farmatseut ning Ravimiametil oli õigus kohustada Apotheka kaubamärki kandvat Terve Pere Apteek OÜd seda tagama.

- Apteeker peab olema apteegis kohapeal.
- Foto: Scanpix / PantherMedia
Ravimiamet kohustas 2017. aastal ettekirjutusega tegevusloa omajat tagama Luunja ja Kavastu haruapteekides täiemahulise teenuse osutamiseks proviisori või farmatseudi kohaloleku, kuid tegevusloa omaja otsustas selle asemel apteegid sulgeda. Seejärel pöördus apteegipidaja kohtusse, kuna leidis, et proviisori või farmatseudi kohalolu ei ole vajalik, sest proviisori või farmatseudi nõuande saamiseks oli loodud elektrooniline lahendus.
Seotud lood
Ravimiameti tegi 2016. aastal otsuse õiguspäraselt, kui keeldus andmast tegevusluba uuele üldapteegile senises haruapteegi tegutsemiskohas, teatas amet viidates jõustunud kohtuotsusele. Tegemist on apteekide omandireformi elluviimise seisukohast olulise sammuga.
Riigikohus tegi eile otsuse, mille kohaselt Ravimiameti poolt Apotheka kaubamärki kandvale apteegile tegevusloa andmata jätmine oli põhjendatud. Apteegiteenuse kättesaadavuse ja turvalisuse tagamiseks peab ilu- ja terviseteenuse pakkumine olema apteegiteenusest selgelt eristatav.
Tartu Ringkonnakohus tegi 11. detsembril 2018 otsuse, mille kohaselt apteegiteenuse osutamisel peab apteegis olema proviisor või farmatseut ning ravimiametil oli õigus kohustada Apotheka kaubamärki kandvat Terve Pere Apteek OÜd seda tagama.
Tartu Ringkonnakohus tegi otsuse, mille kohaselt omandipiirangutele mittevastav tegevusloa omaja ei saa haruapteeki üldapteegiks ümber kujundada.
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!