Meditsiiniuudised  • 1 juuli 2019 12:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Eesnäärmevähi keemiaravi eelne ravivalik täieneb

1. juulist uueneb haigekassa ravimite loetelu, mis toob kaasa olulise muudatuse eesnäärme pahaloomulise kasvajaga patsientidele. Nüüdsest saavad arstid vähiravimit Zytiga (abirateroonatsetaat) välja kirjutada senisest varasemas ravietapis. Tänu sellele on võimalik edasi lükata keemiaravi.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloog-ülemarst Helis Pokker.  Foto: Raul Mee

Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloog-ülemarsti Helis Pokkeri sõnul on Eestis kirurgiline- ja kiiritusravi kättesaadavad kõigile eesnäärmevähiga patsientidele. Samas tõdeb arst, et võrreldes teiste EU riikidega on seni olnud mahajäämus kaasaegsete ravimite kättesaadavusega eesnäärmevähi hilisemas etapis, kui haigus on levinud algkoldest kaugemale.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee