Vähiravivõimaluste pakkumine ja vähiravimite rahastamine on oluline osa haigekassa tööst. Selle aasta esimese kolme kuuga tasus haigekassa ligi 42 000 inimese vähiravi eest 35,2 miljonit eurot. Erinevaid vähiravimeid (haigla- ja apteegiravimid) vajas 12 541 inimest, mille eest tasuti üle 12 miljoni euro.
- Haigekassa rahastas kolme kuuga 42 000 inimese vähiravi. Foto: Scanpix /PantherMedia
Haigekassa ravimite ja meditsiiniseadmete osakonna juht Erki Laidmäe kinnitab, et haigekassa lisab uusi vähiravimeid hüvitavate ravimite loetellu pidevalt. „Sellel aastal lisandus kompenseeritavate ravimite nimekirja kuus uut vähiravimit, mida vajab mitusada inimest. Ravikindlustatud inimesele on nüüd kättesaadavad uued ravimid kopsukasvaja, luuüdi kasvaja, mao- ja söögitoru kasvaja, neerukasvaja, lümfisüsteemi kasvaja ja leukeemia raviks,“ lisas ta.
Seotud lood
Haigekassa 2019. aasta eelarve on ligi 1,5 miljardit eurot, millest lõviosa ehk 90% moodustab sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa ehk 13% sotsiaalmaksust. Alates 2018. aastast lisandus haigekassa eelarvesse tuluna eraldis riigieelarvest, mis arvutatakse mittetöötavate vanaduspensionäride pensionitelt, kirjutavad haigekassa juhatuse liige Pille Banhard ja finantsosakonna juhataja Riho Peek.
Kui teiste riikide kogemus näitab, et emakakaelavähi sõeluuringuga on võimalik langetada haigestumust ja suremust sellesse vähiliiki 70-80%, siis Eestis ei ole kaksteist aastat väldanud sõeluuring andnud mitte mingisugust efekti: emakakaelavähki haigestumine on endiselt tõusuteel, tõdeb Eesti Naistearstide Seltsi asepresident Piret Veerus.
Sõeluuringute korraldus Eestis on killustunud ning seetõttu uuringutest saadav kasu madal, leiavad eksperdid, kes soovitavad kaaluda nn sõeluuringute keskuse loomist. Sotsiaalministeerium on seisukohal, et parandada tuleb hoopis koostööd osalevate asutuste vahel.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!