Autor: Meditsiiniuudised • 16. märts 2020

Kliinikum vähendas haigla sissepääsude arvu

Tänaseston Tartu Ülikooli Kliinikumi sisenemiseks kasutusel üks, N. Lunini tänava poolne, sissepääs. Meetme eesmärk on piirata inimeste liikumist riskitsoonis ning vältida kõrvaliste isikute sattumine haiglaruumidesse.

Tartu Ülikooli Kliinikum.
Autorid: Raul Mee, Äripäev

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe sõnul on tehtavad muudatused haiglatöös küll suured, ent hädavajalikud, et kaitsta patsiente, nende lähedasi ja ka haiglatöötajaid. „Palun patsientidel säilitada rahulik meel, töötame teie küsimused ja ettepanekud läbi ning täiendame infot kliinikumi kodulehel. Kliinikumi kriisijuhtimismeeskond on alates reedest teinud suurepärast ja professionaalset tööd“, sõnas juhatuse esimees.

„Esmaspäevast, 16. märtsist palume patsientidel siseneda N. Lunini tänava poolsest parempoolsest uksest, kuhu on sisse seatud ka kontrollpunkt, mille läbivad kõik majja sisenevad patsiendid – patsienti küsitletakse ning mõõdetakse tema kehatemperatuur. Kui tekib kahtlus Covid-19 viirusele, suunatakse patsient õueala kaudu EMO ette mobiilsesse triaažikabinetti. Lastekliinikusse saab siseneda peasissekäigu ja kiirabi sissekäigu kaudu. Covid-19 viiruskahtlusega patsiendi triaaž tehakse lastekliinikus,“ selgitas muudatusi juhatuse liige Marek Seer.

Plaaniline töö lükkub edasi

Priit Eelmäe lisab, et kliinikum alustas ka patsientide teavitamist märtsikuu eriarsti vastuvõttude ning plaanilise ravitöö edasilükkumisest. „Hetkel tühistatakse märtsikuu plaanilised ravitöö tegevused, kuni ei ole tehtud uut otsust. Kliinikumi arstid, õed ja teised töötajad võtavad patisentidega ühendust, kuid kliinikum palub selles eriolukorras ka patsientide abi. Palume patsientidel kasutada ka teisi vastuvõttude tühistamise võimalusi“, ütles Eelmäe.

Alternatiivsed võimalused tühistamiseks on kliinikumi patsiendiportaalis, kliinikumi kodulehel, riiklikus digiregistratuuris, helistades telefonil kõneposti 731 9099 (E–R 07:30–18:00) või helistades telefoni teel 731 9100 (arvestama peab pikema ooteajaga, sest kõnede koormus võib olla suur).

„Juhul, kui mingil põhjusel patsiendiga ühendust ei võeta, palume mitte tulla haiglasse vastuvõtuaega tühistama. Hetkel uusi vastuvõtuaegasid ei broneerita, ent kõikide patsientide andmed säilivad kliinikumi andmebaasis ning patsientidega võetakse ühendust eriolukorra möödudes,“ lisas Eelmäe.

Lastekliinikust väljas käia ei või

Lastekliinikus ravil olevate patsientidega saab kaasa tulla üks lapsevanem, ent nii patsientide kui ka haiglatöötajate kaitse nimel ei ole kaasas oleval isikul lubatud käia majast väljas. Kindlasti peab kaasas olev lapsevanem olema terve.

On äärmiselt oluline, et jätkuks ka verekeskuse töö, sest verevarude olemasolu on elulise tähtsusega. Seetõttu jätkub doonorite vastuvõtt, kel kliinikum palun siseneda siseneda B-korpuse kaudu.

Kliinikum ühtlustas sünnitusabi käsitlust sarnaselt teiste Eesti haiglatega. Sünnitaja enda, teiste patsientide ning tervishoiutöötajate kaitsmise eesmärgil ei ole lubatud sünnituse juurde tugiisik.

Kliinikum vabandab võimalike ebamugavuste pärast ja palub mõistvat suhtumist eriolukorra tõsidusest tulenevalt.

Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Hanna SultsMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 385
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708