Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatus otsustas Eestis kehtiva eriolukorra, COVID-19 leviku ja prognoositava hospitaliseerimist vajavate haigete arvu olulise tõusu tõttu lükata plaaniline ravitöö edasi kuni 30. aprillini.

- TÜ Kliinikum lükkab plaanilise töö kuu võrra edasi.
- Foto: Raul Mee
Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe ütleb, et otsus on vajalik nii patsientide kui ka tervishoiutöötajate kaitseks. „Lisaks on plaanilise ambulatoorse ja statsionaarse ravitöö katkestamine andnud võimaluse korraldada haigla töö ümber nii nagu ei kunagi varem. Kliinikumis on loodud kaks erakorralise meditsiini osakonda, üks neist spetsiaalselt COVID-19 haigetele. Lisaks on rajatud COVID-19 patsientide jaoks eraldi nakkusosakond ning ümber on korraldatud intensiivravi osakondade töö, valmidusega suurendada võimekust vajaduse tekkides,“ rääkis Eelmäe.
Kliinikumi kriisijuhtimisemeeskonna juht professor Joel Starkopfi sõnul on kliinikum valmistunud COVID-19 patsientide raviks efektiivselt.
„Oleme suurendanud nii nakkushaiguste osakonna kui ka intensiivravi osakondade voodikohtade arvu, kuna prognoosime haiglaravi vajavate haigete olulist kasvu lähinädalatel. Ent lisaks kliinikumi otsusele lükata haiglatöö plaanilise ravi edasi, on ka Eesti elanikel oluline mõista, et liikumispiirangud on vajalikud kaitsmaks iseenda ja kõikide teiste eestlaste tervist. Vabariigi valitsuse kehtestatud meetmeid viirushaiguse leviku piiramiseks tuleb täita kõige rangemas korras,“ rõhutab professor Starkopf.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ta lisab, et on väga tänulik nii kliinikumi kriisijuhtimismeeskonnale kui ka kõikidele kliinikumi töötajatele, kes sel keerulisel ajal on mõistnud olukorra tõsidust ning aidanud igakülgselt kaasa vajalike töökorralduslike muutuste elluviimisele.
Patsientidega võetakse ühendust
Plaanilise ravitöö katkestus tähendab, et planeeritud eriarstide vastuvõtud, planeeritud haiglaravi ning muud plaanilised teenused lükatakse edasi. Kliinikumi töötajad võtavad patsientidega järk-järgult ühendust, kuid kõik patsiendid on ka ise oodatud oma vastuvõtuaegasid tühistama. Juhatuse esimees Priit Eelmäe vabandab võimalike ebamugavuste pärast ning lisab: „Kinnitan, et kõikide patsientidega, kelle plaaniline ravi katkeb, võetakse eriolukorra lõppedes ühendust,“ ütles Eelmäe.
Eriolukorras jätkub erakorraline töö, sünnitusabi, dialüüsravi, vähiravi, bioloogiline ravi, südamehaiguste ning muu vältimatu abi. Need operatsioonid, mille edasilükkamine kahe-kolme kuu võrra võiks oluliselt halvendada patsiendi tervist, on planeeritud toimuma.
Kõik patsiendid, kes kliinikumi sisenevad, peavad läbima kontrollpunkti. Palume jälgida ajas uuenevat infot kliinikumi kodulehelt.
Seotud lood
Teisipäeval valitsuse keskpäevasel pressikonverentsil selgus, et luuakse koroonaviirusega võitlemiseks kaks staapi, mis koordineerivad ametkondade ja haiglate vahelist koostööd.
Tartu Ülikooli Kliinikum suurendab valmisolekut erakorralist haiglaravi vajavate COVID-19 patsientide jaoks ning laiendab ajutiselt erakorralise meditsiini osakonda.
Tänaseston Tartu Ülikooli Kliinikumi sisenemiseks kasutusel üks, N. Lunini tänava poolne, sissepääs. Meetme eesmärk on piirata inimeste liikumist riskitsoonis ning vältida kõrvaliste isikute sattumine haiglaruumidesse.
Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja TÜ Kliinikumi verekeskused kinnitavad, et kuigi praegu on doonorvere varud piisavad, on vere säilivusaeg piiratud, mistõttu on doonorverd pidevalt juurde vaja.
Hea arst! Tule ja anna oma väärtuslik panus, et terviseraskustesse sattunud inimesed saaksid võimaluse elada võimalikult toimekat ja rahuldustpakkuvat elu!