Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Sünnitusosakonnad vajaksid suuremat kiirtestimise võimekust
Eriolukorra algusest alates ei ole enamus haiglaid lubanud sünnituse juurde tugiisikuid. Esmaspäevast alates võivad isad või lähedased pereliikmed taas sünnituse juures viibida, kuid teatud piirangud jäävad kehtima.
Eesti Naistearstide Seltsi, Eesti Ämmaemandate Ühingu, Eesti Lastearstide Seltsi ja Eesti Perinatoloogia Seltsi leppisid 11.05.2020 kokku soovitused normaalse raseduse jälgimiseks ja sünnitusabi osutamiseks ning nakatumisest ohustatud vastsündinu jälgimiseks esimestel elunädalatel Eestis Covid-19 epideemia ajal.
Eesti Naisteartide Seltsi ettepanekul otsustas Eesti Haigekassa eriolukorra tingimustes rahastada kõikidele rasedatele esimese trimestri sõeluuringute alternatiivina loote rakuvaba DNA sünnieelset sõeluuringut ehk NIPT-i, täpsemalt NIPTIFY testi.
Naistearstid ja ämmaemandad paluvad avalikus pöördumises tungivalt kõiki tööandjaid, et nad viivitamatult võimaldaksid lapseootel töötajatel üle minna kaugtööle.
Eesti Naistearstide Selts, Eesti Ämmaemandate Ühing, Eesti Lastearstide Selts ja Eesti Perinatoloogia Selts leppisid eile ühiselt kokku soovitused normaalse raseduse jälgimiseks ja sünnitusabi osutamiseks ning nakatumisest ohustatud vastsündinu jälgimiseks Eestis Covid-19 epideemia ajal.
Ümberkorraldused haiglate töös puudutavad ka sünnitajaid: suuremad Eesti haiglad on keelanud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks tugiisikute sünnituse juures viibimise, maakondades on veel erandeid. Ärevusse ja raseduskriisi sattunud peredele hakkab SA Väärtustades Elu pakkuma tänasest tasuta nõustamist.