Viljandi haigla koolituskeskus alustas esmakordselt suuremahulist koolitust, mis suunatud väljapoole oma haiglat. Erakordne on ka see, et koolitus toimub e-õppena.

- Viljandi haigla õendusjuht Signe Asi.
- Foto: Viljandi haigla
„Kuna Tartu Ülikooli kliinikum hakkas tegelema insuldiprojektiga, siis pakkusime neile oma abi koordinaatorite koolitamiseks, sest meil on tänu PAIK-pilootprojektile olemas integreeritud teenuste osutamise kogemus ning tööl tervisejuhid, kelle üheks ülesandeks on ka koordinatsioon,“ ütles Viljandi haigla õendusjuht Signe Asi ja lisas, et koordinaatorid peavad suutma ühendada kõik osapooled - patsiendi, tema lähedased, haigla, esmatasandi ja sotsiaalabi.
Seotud lood
Insuldiga hospitaliseeritud patsientide arvu vähenemist koroonaepideemia ajal on täheldatud nii Eestis kui ka mujal maailmas.
Sel nädalal otsustas haigekassa juhatus toetada nelja insuldipatsiendi raviteekonna arendusprojekti kogusummas 1 073 800 eurot.
Seoses otsusega transportida alates 1. septembrist 2019 enamus insuldi kahtlusega patsiente piirkondlikesse ja keskhaiglatesse peab neis haiglates olema tagatud neuroloogi ööpäevaringne valve ning uuest aastast on ette nähtud ka neuroloogi valveringi tasu.
29. oktoobril tähistatakse kogu maailmas insuldipäeva. Eestis pakutakse maailmatasemel insuldiravi - regionaalhaigla insuldiravi tulemused on võrreldavad maailma insuldiravi tippkeskustega.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.