Autor: Triin Tabur • 5. veebruar 2021

Pärnu haiglas läks käima juhatuse liikmete uus konkurss

Et Pärnu haigla senise juhatuse liikmete ametiaeg hakkab lõppema, otsib Pärnu haigla kaht uut juhatuse liiget: tegevjuhti ja ravijuhti.
Meditsiinitöötajate kollektiivlepingu läbirääkimistel.
Autorid: Raul Mee, Eiko Kink

Praegu on haigla ravijuht doktor Veiko Vahula ja juhatuse esimees on pikalt olnud Urmas Sule.

Tegevjuhi ametikohta kommenteerides ütles Pärnu Haigla nõukogu esimees ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, et tegelikult pole juhatuse liige-tegevjuht uus ametikoht. "Tegemist on sisuliselt sama kohaga, mida täidab hetkel doktor Urmas Sule. Ka ametiülesanded on samad ehk peamiselt haigla üldjuhtimine," selgitas nõukogu esimees.

Pärast juhatuse liikmete valimist otsustatakse koostöös juhatusega veel täiendava juhatuse liikme valimise vajadus.

"Nõukogus oleme tõesti kokku leppinud, et kahe juhatuse liikme konkursi ajal kuulame ära juhatuse liikme-tegevjuhi kuni 5 aasta pikkuse visiooni, seal hulgas tema nägemuse juhtimismudelist ja juhatuse liikmete võimalikest vastusvaldkondadest uuel viieaastasel perioodil," rääkis Kosenkranius. "Kui ta näeb juhatust kolmeliikmelisena, siis saaksime kaasata valitava juhatuse liikme-tegevjuhi kolmanda juhatuse liikme valimisprotsessi," lisas ta.

Praeguste juhatuse liikmete ametiajad lõppevad aprillikuu lõpus. Nii Sule kui ka Vahula on haigla juhatuse liikmed olnud 2000. aastast.

Praegusel nõukogul pole haigla juhatuse tööga põhjust mitte rahul olla, kinnitas Romek Kosenkranius. "Haigla areng liigub üldjoontes õiges suunas, käivitatud on mitmeid uusi initsiatiive ja tugevdatud personali, haiglas valitseb töine ja kokkuhoidev tööõhkkond, haiglal on hea koostöö teiste raviasutustega," leoteles nõukogu esimees edusamme. "Loomulikult on nõukogul ootus, et järgmise juhatuse tegevusperioodil jätkub haigla areng ning kogu regioonis oleks tagatud kõrge tervishoiuteenuste kvaliteet, igale patsiendile kogu tema elukaare vältel," lisas ta.

Konkursil osalemiseks on avalduste esitamise tähtaeg 21. veebruar 2021.

Jaga lugu
Mu.ee toetajad:
Kadi HeinsaluMeditsiiniuudiste peatoimetajaTel: 6670 451
Violetta RiidasMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 454
Margot VentMeditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 446
Triin Tabur Meditsiiniuudiste toimetajaTel: 6670 455
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862
Minna Liisi LiivrandMeditsiiniuudiste sündmuste projektijuhtTel: 6670 230
Maarja KõrvMeditsiinimeedia müügijuhtTel: 5257708