Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisijuhtimismeeskond kinnitas täna, 28. juunil rohelise COVID-19 ohutaseme, mis taastab peaaegu täies mahus pandeemia-eelse olukorra haiglaruumides.

- Kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juht prof Joel Starkopf.
- Foto: Julia-Maria Linna
"Kauaoodatud hetk, mil haigestumine on vähenenud, on käes. Eesti nakatumiskordaja ehk viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 33,6. Haiglaravi vajab üle Eesti COVID-19 tõttu 34 patsienti ning neist 2 isolatsiooni vajavat patsienti viibivad kliinikumis, mis võimaldab meil leevendada piiranguid ning normaliseerida osakondade töö," selgitas kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juht prof Joel Starkopf.
Seotud lood
Eelmisel nädalal kogunesid Põhja regioonis koroonakriisi juhtinud Põhja meditsiinistaabi liikmed teise laine viimasele regulaarsele staabikohtumisele. Edasine koostöö jätkub e-posti vahendusel, staap kutsutakse uuesti kokku, kui epidemioloogine olukord peaks seda vajama.
Tartu A. Le Coq spordihoones avab teisipäeval uksed vaktsineerimisekeskus, kus seab end sisse Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskond. Esialgu viiakse keskuses läbi revaktsineerimised ja esmadoosid riiklikult ette nähtud sihtrühmadele. Vaktsiinidooside lisandumisel on oodatud keskusesse kõik soovijad.
Kui seni võttis TÜ Kliinikum koroonapatsiente ravile peamiselt Lääne-Virumaalt, siis eilsest alates viiakse sinna ka haigeid Põhja regiooni haiglatest, mille täituvus on jõudnud makismumini.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.