• 20.01.22, 15:36

Doktoritöö: mõned raseda haigused võivad tõsta lapse vähiriski

Soomes valminud doktoritööst ilmnes, et lisaks mõnele ema raseduse ajal põetavale haigusele on näiteks vastsündinu antibiootikumravi seotud tavapärasest suurema lapse- või noorukieas vähki haigestumise riskiga.
Värske doktoritöö andmeil võivad mõned raseda haigused tõsta lapse vähiriski.
  • Värske doktoritöö andmeil võivad mõned raseda haigused tõsta lapse vähiriski.
  • Foto: Shutterstock
Reedel Helsingi ülikoolis kaitsmisele tulevas töös väidab pediaater Laura Seppälä, et lapseootel ema diabeet või kilpnäärme alatalitus võib suurendada lapse riski haigestuda lapse- või noorukieas vähki. Riski võib suurendada ka enneaegne sündimine, kirjutab mediuutiset.fi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.01.26, 12:30
Eksklusiivne võimalus kuulda KiSel-10 uuringu juhti Eestis: mida näitavad Q10 ja seleeni pikaajalised uuringud?
Kas teadsid, et kaks kõige mõjukamat toidulisandite valdkonna kliinilist uuringut – KiSel-10 ja Q-Symbio – on andnud märkimisväärseid tulemusi südame-veresoonkonna tervise, elukvaliteedi ja isegi bioloogilise vananemise aeglustamise osas?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele