• 31.01.22, 16:29

Uuring: peapõrutuse järel võib piisata vaid kolmest puhkeolekus päevast

Hiljutise Kanada uuringu tulemuste kohaselt võivad peapõrutuse saanud noored patsiendid piirduda ka vaid kolme puhkeolekus päevaga, mille järel võib hakata liikumise mahtu järk-järgult suurendama - see võib isegi paranemisprotsessi kiirendada.
Uuringu andmeil võib noortel peapõrutuse järel piisata vaid kolmest puhkeolekus päevast.
  • Uuringu andmeil võib noortel peapõrutuse järel piisata vaid kolmest puhkeolekus päevast.
  • Foto: Shutterstock
Uudisteteenistuse Duodecim.fi vahendatud ajakirjas British Journal of Sports Medicine avaldatud uuringutulemused põhinevad eksperimendil, mille käigus jagati 456 ajupõrutuse saanud 13aastast patsienti kaheks: pooled jäid sümptomite taandumiseni puhkerežiimile ja teised hakkasid kolmepäevase puhkerežiimi järel füüsilist aktiivsust järk-järgult tõstma. Patsientide liikumist jälgiti aktiivsusmõõturitega.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele