Kroonilise silmahaiguse glaukoomi kohta korraldatakse teabepäev
Järgmisel nädalal, 11. märtsil toimub Tartu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Kliinikumi silmakliiniku korraldatud glaukoomipatsientide teabepäev, kus räägitakse lähemalt, mida see haigus endast kujutab ja millised on ravivõimalused.
Silmahaigus glaukoom ehk roheline kae on väga tõsine krooniline haigus. Tartu Ülikooli oftalmoloogia kaasprofessor ja TÜ Kliinikumi silmakliiniku arst-õppejõud Kuldar Kaljurand ütles, et haiguse mitte ravimine võib lõppeda pimedaks jäämisega. „Glaukoomi sümptomid edenevad aeglaselt ja jäävad väga sageli nähtamatuks. Haigus kahjustab silma nägemisnärvi ja see kahjustus kulgeb valutult. Seega on glaukoom tõeliselt salakaval – aeglaselt ja valutult kulgev haigus, mis põhjustab pöördumatu nägemiskahjustuse,“ selgitas ta.
Hiljutise kliinilise uuringu tulemustest ilmnes, et laserprotseduuril on kõige tavalisema glaukoomi vormi puhul võrreldes praeguse standardravi ehk silmatilkadega märkimisväärseid eeliseid.
Seekordses Terviseuudiste saates räägime sellest, kuidas glaukoomi varajane avastamine aitab kaasa tulemuslikule ravile. Külaline on doktor Pille Tein.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.