Huvitav dilemma on tekkinud töötute ravimiabiga. Riik ei võta ravimitoetust üle, on tõstnud hoopis ravimite hinda tarbijatele ja samal ajal soovitab ravimifirmasid toetusega jätkata, kuigi seadusemuudatuse valguses tuleks sellelt nüüd maksta erisoodustusmaksu. Minu meelest on see väheke küüniline.
Kui ravimifirmad heategevuse juunis lõpetasid ja teatasid, et nad enam ei jätka, visati pall sotsiaalministeeriumile, kes lubas sügiseni aja võtta ja otsustad, kasvõtab vähekindlustatud krooniliste haigete ravimitoetuse üle. Oleks ju loogiline, et haige ravi ei katkestaks, sest tal lihtsalt puudub raha.
Seotud lood
Kandideerimise tähtaeg: 15.07.26