• 09.09.10, 13:32
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Töötute ravimiabi: riigi silmakirjalikkus

Huvitav dilemma on tekkinud töötute ravimiabiga. Riik ei võta ravimitoetust üle, on tõstnud hoopis ravimite hinda tarbijatele ja samal ajal soovitab ravimifirmasid toetusega jätkata, kuigi seadusemuudatuse valguses tuleks sellelt nüüd maksta erisoodustusmaksu. Minu meelest on see väheke küüniline.
Kui ravimifirmad heategevuse juunis lõpetasid ja teatasid, et nad enam ei jätka, visati pall sotsiaalministeeriumile, kes lubas sügiseni aja võtta ja otsustad, kasvõtab vähekindlustatud krooniliste haigete ravimitoetuse üle. Oleks ju loogiline, et haige ravi ei katkestaks, sest tal lihtsalt puudub raha.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele