Siret Trull • 18 oktoober 2018 05:00
Jaga lugu:
Arvamused
Ainult tellijale

Kuidas tekitada tegelik konkurents tervishoius?

Adeli Rehabilitatsioonikeskuse juhatuse liige Ahti Kallaste  Foto: erakogu

Konkuretsi lihtne definitsioon on, et konkurents on teenuse pakkujate (tervishoiu asutused) võitlus tarbijate (patsientide) pärast. Lihtne ja loogiline. Aga tervishoius on tarbijaks patsient, mitte haigekassa. Hankega on ametnik teinud valiku patsiendi eest ning see ei ole konkurents, veel vähem selle edendamine, kirjutab Adeli Rehabilitatsioonikeskuse juhatuse liige Ahti Kallaste.

Taavi Tillmann: Lasnamäe arstide lepingute probleem illustreerib, miks tervishoius konkurents ei tööta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    Kõik seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee