Jaga lugu:
Arvamused
Ainult tellijale

Jyrki Katainen: et vaktsiinid toimivad, on fakt, mitte arvamus

Vaktsineerimine on seni üks kõige edukamaid rahvatervise alaseid meetmeid. Vaktsiinid aitavad mitte ainult haigusi ennetada ja elusid päästa, vaid ka tervishoiukulusid kokku hoida, ütles Euroopa Komisjoni asepresident Jyrki Katainen oma avalduses.

Euroopa Komisjoni asepresident Jyrki Katainen.  Foto: Scanpix / PantherMedia

Viimasel kahel sajandil on järjekindlalt tõestatud, et vaktsiinid toimivad. See on fakt, mitte arvamus. Kahjuks on viimastel aastatel pälvinud ajakirjanduses suurt tähelepanu vaktsiinennetatavate haiguste puhangud, millel on tõsised tagajärjed tervisele ja millega kaasnevad mõnikord surmajuhtumid, mida oleks saanud ära hoida. Maailma Terviseorganisatsiooni arvates on vaktsiinialane väärinfo üks kümnest peamisest rahvatervist ähvardavast ohust. Kas see tähendab, et usaldus teaduse vastu on kadumas?

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee