• 05.06.17, 13:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Glaxo vaktsiin sai teistest vähem punkte

Ravimifirma GlaxoSmithKline Eesti esindus esitas Soraineni advokaadibüroo vahendusel 4. mail vaide peatamaks sotsiaalministeeriumi poolt korraldatavat riigihanget 185117 „Vaktsiinide ja tuberkuloosiravimite ostmiseks“.
Glaxo vaktsiin sai teistest vähem punkte
  • Foto: Scanpix/Reuters
GlaxoSmithKline (GSK) ütleb vaides, et Tartu Ülikooli uuringus eeldatakse, et sarnase valentsusega vaktsiinid omavad teoreetiliselt samu toimeid, mistõttu on nende kohta esitatavad tulemused statistiliselt ühtlustatud. Näitlikustamaks eeltoodut võib paralleeli tuua autohankega, kus eeldatakse, et kõik esiveolised sõiduautod on sarnaste omadustega ehk sama  kiired, rasked ja sama suure jõudluse ning mahutavusega.

Seotud lood

Uudised
  • 07.06.17, 14:36
HPV-vaktsiini vaidlustus läks edasi halduskohtusse
GSK on andnud 29. mail riigihanke vaidluskomisjoni esitatud otsuse ravimifirma vaide tagasilükkamise kohta halduskohtusse. Riigihankemenetlus on peatatud.
Ravimiuudised
  • 14.06.17, 14:00
Ministeerium vs GSK: HPV vaktsiini efektiivsust saab vaid ennustada
Sotsiaalministeerium leiab, et GlaxoSmithKline Eesti OÜ taotlus riigihangete vaidluskomisjonile HPV vaktsiini hanke tühistamiseks tuleb rahuldamata jätta.
Ravimiuudised
  • 02.06.17, 10:00
Hankevaidlus: HPV on HPV
Hankel osaleja vaidlustas hanke, kuna ministeerium ei tee nende meelest vaktsiinide omadustel vahet.
Uudised
  • 28.07.17, 16:30
HPV-vaktsiinide vaidlus jõudis ringkonnakohtusse
Selle nädala alguses esitas sotsiaalministeerium ringkonnakohtule ka endapoolse arvamuse, kus leiab, et riigihangete vaidluskomisjoni ja halduskohtu otsused on õiged ja õiguspärased ja tuleks jätta jõusse.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele